Obsese

Kód: 9047358

Úplný název:

Obsese (Vladimir 518, Chrobák Ondřej):

Autor a popis:

Vladimir 518, Chrobák Ondřej, YINACHI, 542 stran, jazyk - CZ, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
782 Kč (990 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.5.2017 dopoledne. 
 

UMĚLEC, PRACOVNÍ PROSTOR A VNĚJŠÍ INSPIRACE

OBSESE, to je název nové publikace umělce Vladimira 518, která se zaměřuje na dvacítku unikátně vybraných současných českých umělců několika generací. Představuje je však naprosto jinak, než by kdo čekal. V neformálních rozhovorech a zákulisních fotografiích zkoumá jejich inspirační zdroje, záliby a obsese. Ukazuje umělce jako obyčejné lidi, workoholiky, fanatiky, kteří jsou fascinovaní uměním, ale i obyčejnými věcmi. Zkoumá jejich obsese prostřednictvím tří témat - umělec, jeho inspirace a pracovní prostor.
Samotné umění autorů se v knize objevuje spíše nahodile. OBSESE není publikace o umění, ale o cestě, která vede umělce k jeho stvoření.
Kniha přináší jiný pohled na nejvýraznější osobnosti českého umění jako jsou sochař a malíř Karel Malich, sklářská výtvarnice Jaroslava Brychtová, malíř Petr Nikl, fotograf Ivan Pinkava nebo konceptuální umělec Jiří Kovanda a dalších patnáct tvůrců. Spoluautorem konceptu knihy je kurátor Ondřej Chrobák, který dále publikaci doplnil o volné biografie.
 
 
 
 
 
 
 

S Obsese doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu