Ochrana finančného spotrebiteľa

Kód: 7502089

Úplný název:

Ochrana finančného spotrebiteľa (Strémy Jana):

Autor a popis:

Strémy Jana, Leges, 136 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
221 Kč (290 Kč)
  / ks  
koupit
 

Monografia sa zaoberá ochranou finančného spotrebiteľa najmä z pohľadu verejného práva. Autorka sa pokúsila o prehľadné a systematické spracovanie témy, ktorá nebola doposiaľ komplexne publikovaná. Oblasť poskytovania finančných služieb si vyžaduje pre svoju zložitosť a riziká plynúce z ich podstaty náležitú pozornosť. Publikácia reaguje na aktuálne trendy v oblasti poskytovania finančných služieb, pričom poukazuje na problematiku kontraktácie zmlúv pri poskytovaní finančných služieb, najčastejšie nekalé obchodné praktiky objavujúce sa na finančnom trhu, ale aj niektoré formy nekalej súťaže v danom sektore. Monografiu možno odporučiť do pozornosti odbornej verejnosti, ale i laickej verejnosti so záujmom o problematiku poskytovania finančných služieb, nakoľko monografia prináša i podnetné myšlienky v oblasti riešenia sporov vyplývajúcich zo vzťahov medzi finančnými inštitúciami a ich klientmi.

Z recenzných posudkov:
Monografia predstavuje spracovanie aktuálnej a užitočnej témy v podmienkach Slovenskej republiky, nakoľko nebola doposiaľ komplexne publikovaná. Oblasť poskytovania finančných služieb si vyžaduje pre svoju zložitosť a riziká plynúce z ich podstaty náležitú pozornosť. Autorka reaguje na aktuálne trendy v oblasti poskytovania finančných služieb, pričom poukazuje na problematiku kontraktácie zmlúv pri poskytovaní finančných služieb, najčastejšie nekalé obchodné praktiky objavujúce sa na finančnom trhu, ale aj niektoré formy nekalosúťažného konania v danom sektore. Publikácia prináša podnetné myšlienky v oblasti riešenia sporov vyplývajúcich zo vzťahov medzi finančnými inštitúciami a ich klientmi. Monografiu možno odporučiť do pozornosti odbornej verejnosti, ako aj laickej verejnosti, ktorej nie je problematika poskytovania finančných služieb ľahostajná.
JUDr. Mária Duračinská, CSc.

Publikácia sa tematicky zaoberá ochranou finančného spotrebiteľa najmä z verejnoprávneho pohľadu. V nadväznosti na to jej štruktúra reflektuje všetky relevantné zdroje vrátane aktuálnych recentných právnych úprav, ktoré majú posilniť inštitucionálnu a procesnú ochranu práv finančných spotrebiteľov. Publikácia je pritom koncipovaná aj v kontexte európskej smernicovej úpravy. Nakoľko je téma aktuálnou a opakovane rezonujúcou, jej ďalšie spracovanie dopĺňa súčasnú spisbu v tejto oblasti.
JUDr. Ľubomír Čunderlík, PhD.
 
Ochrana finančného spotrebiteľa
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Ochrana finančného spotrebiteľa do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Ochrana finančného spotrebiteľa.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Ochrana finančného spotrebiteľa (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Ochrana finančného spotrebiteľa bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Ochrana finančného spotrebiteľa doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Pravo

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Pravo / Ochrana finančného spotrebiteľa