Očima fotografa – Kompozice pro lepší digitální fotografie (2. vydání)

Kód: 7413346

Úplný název:

Očima fotografa – Kompozice pro lepší digitální fotografie (2. vydání) (Freeman Michael):

Autor a popis:

Freeman Michael, Zoner Press, 192 stran, jazyk - čeština, 2017

Dostupnost:

Sklad Ládví
 
 
 
 
 
276 Kč (390 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 21.2.2018 dopoledne. 
 

Pokud byste měli přečíst jenom jednu jedinou knihu o digitální fotografii, vyberte si tuto.

Kniha Očima fotografa, v originále The Photographer‘s Eye, patří celosvětově svým nákladem ve výši mnoha set tisíc kusů k absolutním bestsellerům mezi knihami o fotografii.

Existuje řada knih o fotografování, které se věnují technickým problémům digitální fotografie, počínaje výběrem a vlastnostmi fotoaparátů, jejich příslušenství a doplňků, nebo nastavení expozice v nejrůznějších podmínkách, případně následným úpravám fotografií na počítači. Tato kniha Michaela Freemana, známého anglického fotografa a autora celé řady populárních knih o fotografii, se zabývá obsahem fotografie, její kompozicí a skladbou. Od základního zarámování snímku, přes grafické a fotografické prvky až po uplatnění všech principů na konkrétních ukázkách fotografické tvorby vysvětluje autor základy kompozice, které by měl znát každý fotograf. S pomocí velkého množství ilustrativních příkladů, náčrtků a schémat Michael Freeman ukazuje, jak lze zvýšit účinek fotografie na diváka, jak využít různé nástroje, postupy, kompoziční prvky, světlo a barvu ke zdůraznění nebo potlačení různých částí obrazu.

Kniha ale není pouhou učebnicí kompozice nebo výčtem postupů a metod, autor ukazuje a krok za krokem vysvětluje na řadě případů celý proces vzniku snímku, od záměru, přes hledání a zkoušení, až po finální záběr. Skvělým zpestřením knihy je zařazení značného množství komentářů, názorů a myšlenek světových fotografů, současných i dřívějších, týkajících se fotografické kompozice, ale i fotografie obecně. Kniha se tak stává nejen zdrojem poučení ale i zajímavým čtením a pohledem do historie a vývoje fotografie. A pokud neradi čtete, je kniha doslova nabita množstvím fotografií pro vaši inspiraci.

Nahlédnout do Očima fotografa – Kompozice pro lepší digitální fotografie (2. vydání) Nahlédnout do Očima fotografa – Kompozice pro lepší digitální fotografie (2. vydání)

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Očima fotografa – Kompozice pro lepší digitální fotografie (2. vydání) do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Očima fotografa – Kompozice pro lepší digitální fotografie (2. vydání).
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Očima fotografa – Kompozice pro lepší digitální fotografie (2. vydání) (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Očima fotografa – Kompozice pro lepší digitální fotografie (2. vydání) bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Očima fotografa – Kompozice pro lepší digitální fotografie (2. vydání) doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Škola fotografování

 
Knihkupectví / Hobby a domácnost / Škola fotografování / Očima fotografa – Kompozice pro lepší digitální fotografie (2. vydání)