Očima kondora

Kód: 7026268

Úplný název:

Očima kondora (kol.): Letecký portrét Latinské ameriky

Autor a popis:

Kol., Sanoma Magazines Praha, 236 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
566 Kč (799 Kč)
  / ks  
koupit
 

Pozoruhodný pohled na Latinskou Ameriku z ptačí perspektivy.
Tato nová fotografická kniha zve čtenáře na palubu soukromého letadla k rozhovoru s proslulým fotografem, aby se seznámil s touto rozmanitou oblastí. Fotograf Robert B. Haas zachycuje vznešenost Amazonky, nestálost jedinečných forem života v Patagonii i neuvěřitelnou různost nedotčené krajiny. Letecké snímky umožňují navštívit místa, která jsou kvůli neschůdnému terénu jinak nedostupná. Robert Haas fotografoval ve čtrnácti zemích a létal nad 80 % území Latinské Ameriky.
Fotografie jsou vytištěny na dvojstranách, takže divák může plně ocenit abstraktní atmosféru snímků. Při velkorysém pohledu z ptačí perspektivy snadno zpozorujeme dalekosáhlé změny životního prostředí, zatímco jednotlivé lidské stopy jsou nepatrné nebo přímo neviditelné.
Kniha je uspořádána do tematických celků, mezi něž patří krajina, člověk a jeho vliv, život v přírodě a starověké památky. Výstižné eseje, které napsal Robert Haas v době, kdy žil v některých z fotografovaných zemích, rozvíjejí témata důležitá pro pochopení Latinské Ameriky.
Robert Haas fotografoval tyto země: Argentinu, Bolívii, Brazílii, Chile, Ekvádor, Kolumbii, Paraguay, Peru, Venezuelu, Belize, Kostariku, Guatemalu, Panamu a Mexiko. Knihu doplňuje celostránková mapa Latinské Ameriky se zvýrazněnými zeměmi a místy, odkud pocházejí fotografie.
Kniha navazuje na publikaci Očima bohů – Jaká je Afrika shora, jejímž autorem je také fotograf Robert B. Haas.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Očima kondora do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Očima kondora.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Očima kondora (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Očima kondora bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Očima kondora doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Cestování