Od A. k B. a zase zpátky aneb Filosofie Andyho Warhola

Kód: 2571423

Úplný název:

Od A. k B. a zase zpátky aneb Filosofie Andyho Warhola (Warhol Andy):

Autor a popis:

Warhol Andy, Argo, 256 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
220 Kč (298 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.9.2017 dopoledne. 
 

Andy Warhol byl v šedesátých a sedmdesátých letech sice poměrně výraznou postavou newyorské umělecké scény, ale jako mnoho jiných umělců byl spíš introvert a svůj status celebrity přijímal poměrně zdráhavě. Kniha Filosofie Andyho Warhola z roku 1975 představuje nebývale přímočarý vhled do nitra výstřední a v mnoha ohledech pozoruhodné Warholovy osobnosti. A to nejen v podobě zamyšlení nad láskou, jídlem, krásou, prací, penězi, úspěchem a dalšími celkem běžnými fenomény, ale i ve způsobu, jakým je autor předkládá. Na povrch tu vystupují nejrůznější Warholovy obsese a obavy, libůstky a výstřelky. Text se zcela plynule pohybuje mezi několika polohami a seriózní úvahy nad okolním světem střídají aforistické průpovídky a provokativní výkřiky, místy téměř dětinsky sebestředné. Ale právě v tom, s jakou důsledností a odzbrojující upřímností Warhol představuje svět, jak ho vidí on sám, tkví kouzlo téhle knihy.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Od A. k B. a zase zpátky aneb Filosofie Andyho Warhola do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Od A. k B. a zase zpátky aneb Filosofie Andyho Warhola.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Od A. k B. a zase zpátky aneb Filosofie Andyho Warhola (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Od A. k B. a zase zpátky aneb Filosofie Andyho Warhola bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Od A. k B. a zase zpátky aneb Filosofie Andyho Warhola doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé

 
Knihkupectví / Beletrie pro dospělé / Od A. k B. a zase zpátky aneb Filosofie Andyho Warhola