Od dospívání k dozpívání

Kód: 8737764

Úplný název:

Od dospívání k dozpívání (kol.): Primitives Group, DG 307 a komuna na Seebergu, Na cestě do Londýna

Autor a popis:

Kol., Pulchra, 192 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
221 Kč (289 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.1.2018 dopoledne. 
 

Vladimír Smetana zvaný Hendrix začínal jako bedňák a rekvizitář u psychadelické kapely The Primitives Group, pak u The Plastic People of the Universe a s první sestavou DG 307 hrál na bicí. Byl tedy přímo u počátku české nezávislé scény a undergroundu.

Jeho vzpomínky na tehdejší nezávislé kulturní společenství zahrnují zhruba desetileté období od poloviny 60. do poloviny 70. let. Smetana popisuje komunitu kolem The Primitives Group, vznikající společenství pražského undergroundu, jež se formovalo kolem I. M. Jirouse a manželů Němcových, vzpomíná na hrad Seeberg v severozápadních Čechách, kde žil v komuně mimo jiné s Pavlem Zajíčkem, Ivanem Čeledou či Charlie Soukupem. Vedle toho ale připomíná i policejní zátahy na vlasatce a persekuce ze strany státu proti nonkonfomně smýšlejícím lidem, které byly se začínající normalizací stále častější. V rozhovoru, který knihu uzavírá, pak nechává nahlédnout do svého současného života, seznamuje se svými názory a postoji na dnešní kulturu a společnost obecně a konfrontuje ji z prožitou minulostí.

Hendrixovy memoáry jsou dalším příspěvkem k poznání české nezávislé, alternativní kultury z doby totality a faktograficky doplňují již vydané texty jakými jsou Pravdivý příběh Plastic People od I. M. Jirouse, Obraz doby od B. Rösslera, Chlastej a modli se od J. Vondrušky a nebo Trable den co den od A. Michla.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Od dospívání k dozpívání do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Od dospívání k dozpívání.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Od dospívání k dozpívání (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Od dospívání k dozpívání bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Od dospívání k dozpívání doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé

 
Knihkupectví / Beletrie pro dospělé / Od dospívání k dozpívání