Od evangelia k evangeliím - Dějiny, teologie a působení biblického výrazu „evangelium“

Kód: 2002610

Úplný název:

Od evangelia k evangeliím - Dějiny, teologie a působení biblického výrazu „evangelium“ (Pokorný Petr): Dějiny, teologie a působení biblického výrazu „evangelium“

Autor a popis:

Pokorný Petr, Academia, 225 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
252 Kč (350 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 23.1.2018 dopoledne. 
 

Od původního významu řeckých slov ?????????, ?????????? (dobrá zpráva, případně odměna tomu, kdo nese dobrou zprávu) prošel obsah pojmu evangelium na samém počátku křesťanství několika proměnami. Ježíš užíval pravděpodobně hebrejské sloveso s významem „nést dobrou zprávu“, pro Pavla z Tarsu znamenal tento termín označení zvěsti o Ježíšově vzkříšení, Marek, autor nejstaršího evangelia, spojil toto pojetí s výkladem o nejdůležitější části Ježíšova pozemského života a po určité době začali křesťané chápat první větu jeho spisu („Počátek evangelia Ježíše Krista, Syna Božího“) jako název a později i jako označení svébytného literárního žánru, typu Ježíšových biografií. Na základě výkladu o těchto proměnách pojmu autor přispívá též k zásadní diskusi o okolnostech, za nichž synoptická evangelia a evangelium Janovo vznikala.

Jedná se o autorský překlad anglického vydání knihy z roku 2013; kapitoly 4–9 z angličtiny přeložil Pavel Moskala.

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Od evangelia k evangeliím - Dějiny, teologie a působení biblického výrazu „evangelium“ do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Od evangelia k evangeliím - Dějiny, teologie a působení biblického výrazu „evangelium“.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Od evangelia k evangeliím - Dějiny, teologie a působení biblického výrazu „evangelium“ (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Od evangelia k evangeliím - Dějiny, teologie a působení biblického výrazu „evangelium“ bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Od evangelia k evangeliím - Dějiny, teologie a působení biblického výrazu „evangelium“ doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Křesťanství

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Náboženství / Křesťanství / Od evangelia k evangeliím - Dějiny, teologie a působení biblického výrazu „evangelium“