Od evoluční teorie k nové teorii stvoření

Kód: 8699524

Úplný název:

Od evoluční teorie k nové teorii stvoření (Lee Sang Hun): Omyly darwinismu a protinávrh

Autor a popis:

Lee Sang Hun, Ideál, 80 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
82 Kč (120 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.9.2017 dopoledne. 
 

Přibližně ve stejnou dobu, když Marx začal prosazovat komunismus, uvedl Charles Darwin teorii evoluce. V roce 1859 Marx poprvé zveřejnil materialistické pojetí dějin a ekonomiky v díle „Příspěvek ke kritice politické ekonomie“. Ve stejném roce Darwin publikoval svoji knihu „O původu druhů“ a položil tak základ teorie o evoluci živých tvorů. V první polovině 19. století byla teorie evoluce všeobecně přijímána, ale Darwinova teorie se od jiných evolučních teorií zásadně odlišovala.

Před Darwinem byla příčina evoluce popisována jako životní síla nebo dějiny řízené Bohem, duch byl považován za substanci, neredukovatelnou na hmotu. Naproti tomu Darwin obhajoval neřízenou mutaci a přírodní výběr. Tato obhajoba byla ryze materialistická.

Neodarwinismus má mnoho nevyřešených problémů. Navzdory tomu je stále živý. Důvod, proč darwinismus přežívá, spočívá v tom, že jeho jediná alternativa, totiž teorie stvoření, je těžko akceptovatelná.

„Evoluce samotná je zoology přijímána ne proto, že byla dokázána pozorováním, nebo že se její pravdivost dá dokázat z logicky sestavených důkazů, ale proto, že její jediná alternativa, totiž stvoření, je zřejmě neuvěřite lná.“ (Profesor D. M. S. Watson z Londýnské univerzity)
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Od evoluční teorie k nové teorii stvoření do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Od evoluční teorie k nové teorii stvoření.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Od evoluční teorie k nové teorii stvoření (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Od evoluční teorie k nové teorii stvoření bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Od evoluční teorie k nové teorii stvoření doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Od evoluční teorie k nové teorii stvoření