Od Palackého k Benešovi - Německé texty o Češích, Němcích a českých zemích

Kód: 2002389

Úplný název:

Od Palackého k Benešovi - Německé texty o Češích, Němcích a českých zemích (Hahnová Eva): Nemecké texty o Ceších, Nemcích a ceských zemích

Autor a popis:

Hahnová Eva, Academia, 724 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
474 Kč (695 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 29.9.2017 dopoledne. 
 

Jaký byl obraz Čechů v německých textech 19. a 20. století, kdy byly české země oblíbené, někdy dokonce uctívané jako „srdce Germánie“? Jakou roli sehrály tyto texty v německých a českých dějinách? Odpověď nabízí antologie sto šedesáti dokumentů z historicko-politické literatury, publicistiky, politických projevů, programů, prohlášení či usnesení, ale i z diplomatických zpráv nebo memoárů od roku 1848 až po současnost. Texty jsou většinou poprvé přeloženy do češtiny a vybaveny historickým osvětlením kontextu jejich vzniku a obsahové náplně. Přinášejí nejen nové historické poznatky, ale přispějí i k neutuchajícím debatám o česko-německých vztazích. Vychází v edici Historie.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Od Palackého k Benešovi - Německé texty o Češích, Němcích a českých zemích do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Od Palackého k Benešovi - Německé texty o Češích, Němcích a českých zemích.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Od Palackého k Benešovi - Německé texty o Češích, Němcích a českých zemích (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Od Palackého k Benešovi - Německé texty o Češích, Němcích a českých zemích bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Od Palackého k Benešovi - Německé texty o Češích, Němcích a českých zemích doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / Od Palackého k Benešovi - Německé texty o Češích, Němcích a českých zemích