Od pazourku k nanotechnologiím - 449 křižovatek v dějinách lidstva

Kód: 7553398

Úplný název:

Od pazourku k nanotechnologiím - 449 křižovatek v dějinách lidstva (Černotík Josef): 449 křižovatek v dějinách lidstva

Autor a popis:

Černotík Josef, Triton, 736 stran, jazyk - čeština, 2018

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
359 Kč (499 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 24.1.2018 dopoledne. 
 

Historie*Filosofie*Věda*Kultura*Technologie

Kniha zachycuje utváření lidské civilizace jako vzájemně provázaný vývoj filozofie, přírodovědy a techniky. Základní snahou autora je ukázat, že velké objevy nepadají z nebes, ale jsou výsledkem stavu společnosti, od kterého se odvíjí invence učence, vědce či konstruktéra. Čtenář tak může poznávat, jak se přírodovědci postupně propracovávali až do absurdního světa nekonečna, paradoxního světa relativity, kvantového světa mikročástic či překvapivého světa chaosu a turbulencí. Z textu by mělo být zřejmé, že lidé stále potřebují něčemu věřit, chtějí, aby jejich svět byl přehledný a jasný. Mnohdy se bojí svobody a pod vlivem ideologií přestávají rozlišovat mezi pravdou a lží, obětí a násilníkem i mezi svobodou a závislostí. Každá z devíti hlavních kapitol obsahuje stručný přehled všeobecných dějin daného období. Následuje seznámení s vývojem filozofie, teologie a dalších humanitních oborů, popisy přírodovědných objevů, technických vynálezů a shrnující závěr. Cílem knihy je pomoci čtenáři poznávat náš svět v jeho komplexnosti, probudit v něm kritické myšlení a také jej inspirovat k vlastním intelektuálním aktivitám. Publikace je vhodná jak pro středoškolské a vysokoškolské studenty, tak pro jejich učitele. Ocení ji i zájemci o historii, vědu a techniku.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Od pazourku k nanotechnologiím - 449 křižovatek v dějinách lidstva do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Od pazourku k nanotechnologiím - 449 křižovatek v dějinách lidstva.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Od pazourku k nanotechnologiím - 449 křižovatek v dějinách lidstva (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Od pazourku k nanotechnologiím - 449 křižovatek v dějinách lidstva bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Od pazourku k nanotechnologiím - 449 křižovatek v dějinách lidstva doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Literatura faktu / Od pazourku k nanotechnologiím - 449 křižovatek v dějinách lidstva