Od praveku k rokenrolu

Kód: 8699520

Úplný název:

Od praveku k rokenrolu (Danko Štefan): Ako sa rodila populárna hudba na Slovensku

Autor a popis:

Ideál, 162 stran, jazyk - slovenština, 2011

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
173 Kč (250 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.10.2017 dopoledne. 
 

Spomienkový dokument od praveku k rokenrolu je popretkávaný rôznymi príhodami, mýtami, faktami a hlavne aktérmi tej doby. Boli to pionieri rockovej hudby u nás, na ktorých sa nezaslúžene zabúda. Je preto dôležité, aby sa nová generácia oboznámila so začiatkami populárnej hudby a aby si staršia generácia pripomenula obdobie, v ktorom sa objavili prví priekopníci rockovej hudby u nás.
Kniha približuje historické údaje a fakty, no zároveň je aj odpočtom celoživotnej práce a zverejnením zažitých príhod autora. Je dôkazom, že fenomén, akým je hudba, je súčasťou prírody, ktorá sa zmenila na kultúru. A úroveň kultúry sa stala zrkadlom spoločnosti, ktorá sa podiela na jej formovaní.
Pre čitateľa budú iste zaujímavé aj podmienky produkcie platní v hudobnom vydavateľstve Opus v období cenzúry totalitného režimu. Počas fungovania jediného hudobného vydavateľstva na Slovensku sa napriek zložitej politickej situácii podarilo vytvoriť niekoľko stoviek vynikajúcich nahrávok, platní a albumov. Speváci, skupiny, tvorcovia a spoluaktéri položili pri tomto prirodzenom kultúrnom vývoji základy slovenskej populárnej hudby. Aj keď tvoria len výsek toho, čo sa v tom čase udialo, patria do skupiny umelcov, ktorí dokresľujú obraz kultúry, umenia a populárnej hudobnej scény na Slovensku.

Autor publikácie Štefan Danko napísal túto knihu z vnútorného popudu, z potreby vydať svedectvo o svojej dobe. Usiloval sa zachytiť tie okamihy, ktoré by ináč skôr alebo neskôr padli do prepadliska zabudnutia. Zároveň chcel odovzdať tieto spomienky na prežité udalosti ďalším ľuďom, a samozrejme, i budúcim generáciám. Autorovou silnou stránkou je pútavý rozprávačský talent, znalosť situácie a udalostí, ktorých bol často priamym účastníkom, a predovšetkým jeho zanietenie a celé srdce, ktoré do napísania tejto knihy vložil. Dobové fotografie sú autentickým dokreslením príbehu vývoja slovenskej populárnej hudby.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Od praveku k rokenrolu do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Od praveku k rokenrolu.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Od praveku k rokenrolu (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Od praveku k rokenrolu bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Od praveku k rokenrolu doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé

 
Knihkupectví / Beletrie pro dospělé / Od praveku k rokenrolu