Od žaláře k oltáři - Emancipace homosexuality v českých zemích od roku 1867 do současnosti

Kód: 7294585

Úplný název:

Od žaláře k oltáři - Emancipace homosexuality v českých zemích od roku 1867 do současnosti (Seidl Jan): Emancipace homosexuality v ceských zemích od roku 1867 do soucasnosti

Autor a popis:

Seidl Jan, HOST, 640 stran, jazyk - čeština, 2012

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
275 Kč (399 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.10.2017 dopoledne. 
 

Téma homosexuality v minulosti českých zemí je v českém dějepisectví posledních let jednou z nejrychleji se rozvíjejících oblastí bádání. Kolektivní monografie Od žaláře k oltáři. Emancipace homosexuality v českých zemích od roku 1867 do současnosti představuje první soustavný výklad politicko-společenské emancipace české homosexuální menšiny. Práce je rozdělena do pěti oddílů — v prvním je představeno právní prostředí, které podmínilo starší fáze emancipačního úsilí, od prvních dokladů z počátku dualistické monarchie do poloviny dvacátého století; další čtyři pak zkoumají toto úsilí samotné zvlášť pro jednotlivá období. Druhý oddíl se tak zabývá rozšířením povědomí o moderní homosexuální identitě v českých zemích v době před první světovou válkou, třetí úsilím reformně orientovaných lékařů, právníků a samotných homosexuálů o zrušení všeobecné trestnosti homosexuálního jednání v podmínkách demokratické první republiky, čtvrtý zrušením této trestnosti za komunistického režimu, poslední oddíl pak gay a lesbickým emancipačním úsilím v období od konce osmdesátých let do současnosti. Práce sekundárně, avšak nikoli soustavně, sleduje též sociabilitu, která se s emancipačním úsilím pojila.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Od žaláře k oltáři - Emancipace homosexuality v českých zemích od roku 1867 do současnosti do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Od žaláře k oltáři - Emancipace homosexuality v českých zemích od roku 1867 do současnosti.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Od žaláře k oltáři - Emancipace homosexuality v českých zemích od roku 1867 do současnosti (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Od žaláře k oltáři - Emancipace homosexuality v českých zemích od roku 1867 do současnosti bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Od žaláře k oltáři - Emancipace homosexuality v českých zemích od roku 1867 do současnosti doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Literatura faktu / Od žaláře k oltáři - Emancipace homosexuality v českých zemích od roku 1867 do současnosti