Od žežulky k Mikuláši

Kód: 7564004

Úplný název:

Od žežulky k Mikuláši (Sládek Josef Václav, Pošivač Filip):

Autor a popis:

Sládek Josef Václav, Pošivač Filip, Pulchra, 80 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
228 Kč (298 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.1.2018 dopoledne. 
 

Básničky a říkanky Josefa Václava Sládka pro malé děti i jejich rodiče. Známé a téměř zlidovělé, ale i zapomenuté nebo opomíjené texty citlivě a vtipně ilustrované Filipem Pošivačem rozveselí a někdy i rozteskní snad každého čtenáře.

Josefa Václava Sládka (1845-1912) známe spíše jako meditativního lyrika a autora vlastenecké poezie, málokdy ale bývá uceleně představen jako autor básní, které záměrně věnoval dětem. Nápěvy „…vlaštovičko leť, už je na tě čas…, strýček Houra domek bourá, staví zámek pro kocoura…, když byl pašík malé sele, neměl v světě nepřítele… nám zní povědomě, křišťálovou studánka v nejhlubším lese umíme snad všichni nazpaměť ještě ze základní školy. Nicméně výbory, určené nejmenším čtenářům, které v Čechách až dosud vycházely, například zcela opomíjely balady a verše s náboženskou symbolikou a v tomto smyslu i Vánoc.

Editorka Jana Čeňková sestavila výbor Sládkovy poezie pro děti tak, že zohlednila autorovu tvorbu v celém jejím spektru, od známějších po zcela neznámé texty. Ilustrátor Filip Pošívač pak moderní a vtipnou ilustrací zprostředkovává klasickou poezii J. V. Sládka současné generaci. Kniha je rozdělena do tří částí. V první jsou zahrnuta hravá intencionální říkadla, převážně z jeho trojice klasických sbírek pro děti (Zlatý máj, Skřivánčí písně, Zvony a zvonky). Druhá část obsahuje baladické skladby a básně s náboženskou tématikou, vážící se převážně k vánočnímu času. V části poslední jsou pak soustředěny texty s námětem vlasteneckým, kde se často objevuje motiv dálné mořské scenérie, kterou Sládek připomíná odloučenost se svou vlastí a svými blízkými.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Od žežulky k Mikuláši do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Od žežulky k Mikuláši.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Od žežulky k Mikuláši (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Od žežulky k Mikuláši bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Od žežulky k Mikuláši doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé

 
Knihkupectví / Beletrie pro dospělé / Od žežulky k Mikuláši