Odsouzené město

Kód: 7553448

Úplný název:

Odsouzené město (kol.):

Autor a popis:

Kol., Triton, 520 stran, jazyk - čeština, 2018

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
256 Kč (359 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 23.3.2018 dopoledne. 
 

Andrej Voronin přistupuje na nabídku zúčastnit se podivného a blíže neidentifikovaného Experimentu. Ocitá se v podivném Městě, sevřeném mezi bezednou propastí a nekonečně vysokou zdí a obývaném lidmi z nejrůznějších období 20. století. Andrej se snaží odhalit smysl bizarního světa, kde se slunce na obloze v přesně stanovenou dobu rozsvěcuje a zase zhasíná, kde je každý povinen pravidelně měnit profesi a kde mají policisté zakázáno nosit zbraně. Aby však tento svět skutečně pochopil, bude nejprve muset pochopit sám sebe…
Odsouzené město je filozofické podobenství o věčném hledání smyslu života, o bortících se ideálech, o odvěké snaze člověka prozřít a naleznout své místo v koloběhu bytí. Zároveň se však jedná o poutavý příběh, v němž bratři Strugačtí předvádějí to nejlepší ze svého spisovatelského arzenálu – sžíravou ironii, smysl pro detail i důkladně propracované, nesmírně živé a věrohodné postavy.
Román napsaný začátkem 70. let minulého století „do šuplíku“ (neboť něco takového nemělo v tehdejším Sovětském svazu šanci na publikaci) a poprvé vydaný až v roce 1989, neztratil ani dnes nic ze své živosti a aktuálnosti a představuje dost možná absolutní vrchol tvorby slavné autorské dvojice.
Druhé české vydání (poprvé kniha vyšla v roce 1998 jako „Město zaslíbených“) nabízí zcela nový překlad, vycházející z finální, autorské podoby originálu. Doprovází ho doslov Vladimira Borisova, předního odborníka na dílo bratrů Strugackých.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Odsouzené město do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Odsouzené město.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Odsouzené město (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Odsouzené město bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Odsouzené město doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Sci-fi, fantasy pro dospělé