Odvaha cítit

Kód: 7436037

Úplný název:

Odvaha cítit (Preece Rob): Buddhistické praxe pro otevrení se druhým

Autor a popis:

Preece Rob, DharmaGaia, 158 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
174 Kč (238 Kč)
  / ks  
koupit
 

Žijeme v době, kdy se hmotný, vědecký a ekonomický vývoj pohybuje na tak vysoké úrovni jako nikdy předtím, a přesto se zdá, že se nám nedaří rozvinout schopnost žít vedle sebe v míru. Díky moderním technologiím máme možnost být okamžitě svědky obrovského utrpení bytostí ve všech koutech světa. Dokážeme však projevit pravý soucit? Dokážeme být opravdově otevření vůči utrpení ostatních?
Autor nám nabízí nejen tradiční tibetské meditační praxe určené k rozvinutí soucitu, probuzení mysli a srdce, včetně praxe tonglen, ale též jungovský pohled na tyto praxe i vlastní pojetí způsobu, jak lidé ze Západu mohou využít tyto meditace ke svému prospěchu. Jeho vizionářské propojení Východu a Západu nám pomůže napojit se na vnitřní zdroj soucitu a celistvosti, abychom mohli skutečně rozvíjet altruistický záměr dosáhnout probuzení mysli ve prospěch všech cítících bytostí.
Rob Preece praktikuje buddhismus od roku 1973, převážně v tibetské tradici. Pod vedením významných tibetských mistrů strávil řadu let na intenzivním ústraní v Himálaji. Jako psychoterapeut pracuje od roku 1987 a pořádá srovnávací workshopy jungovské a buddhistické psychologie. Je to zkušený učitel meditace, malíř meditativních obrazů a autor knih Moudrost nedokonalosti (DharmaGaia 2009) a Psychologie buddhistické tantry (Maitrea 2012).

Přeložil Petr Lisý.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Odvaha cítit do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Odvaha cítit.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Odvaha cítit (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Odvaha cítit bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Odvaha cítit doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Zdraví

 
Knihkupectví / Zdraví / Odvaha cítit