Ohrožená kultura - Od evoluční ontologie k ekologické politice

Kód: 7294458

Úplný název:

Ohrožená kultura - Od evoluční ontologie k ekologické politice (Šmajs Josef): Od evolucní ontologie k ekologické politice

Autor a popis:

Šmajs Josef, HOST, 272 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
206 Kč (299 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.9.2017 dopoledne. 
 

Autor přichází s novým konceptem evoluční ontologie, jejíž proce­suální pojetí bytí umožňuje pochopit to, co se dnes se světem děje. Na pozadí pomalé přirozené evoluce života ukazuje rychlou, přírodu poškozující evoluci kultury. Sleduje problém vzniku proti­přírodní kulturní uspořádanosti z původního přirozeného řádu. Zjišťuje, že v přirozeně uspořádaném světě nemůže nový typ řádu vznikat jinak než rozbíjením přirozených struktur. Podstatou ekologické krize není tudíž rozpor člověka a přírody, jak se to jeví povrchnímu pohledu, nýbrž konflikt kultury se Zemí, dočasná neschopnost biosféry uhasit požár, kterým ji dnešní technická civilizace spaluje. Jestliže se v neoslabené biosféře mohla tradiční politika zabývat ochranou území, bezpečnosti a majetku občanů, jestliže mohla přehlížet lokální devastaci přírody, pak vznikající ekologická politika další pustošení Země připustit nesmí. Diagnózu jejího poraněného ekosystému však nemůže stanovit žádná speciální věda bez filosofie, a proto získává filosofická ontologie nový praktický smysl. Opouští úzký rámec individuálního pochopení světa a reflexí konfliktu kultury s přírodou se stává jedním z předpokladů reálnosti globální ekologické politiky.
Vychází s předmluvou Erazima Koháka.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Ohrožená kultura - Od evoluční ontologie k ekologické politice do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Ohrožená kultura - Od evoluční ontologie k ekologické politice.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Ohrožená kultura - Od evoluční ontologie k ekologické politice (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Ohrožená kultura - Od evoluční ontologie k ekologické politice bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Ohrožená kultura - Od evoluční ontologie k ekologické politice doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Ohrožená kultura - Od evoluční ontologie k ekologické politice