Oko za oko - Neznámá historie židovské msty na Němcích v roce 1945

Kód: 7220015

Úplný název:

Oko za oko - Neznámá historie židovské msty na Němcích v roce 1945 (Sack John):

Autor a popis:

Sack John, VOTOBIA S.R.O. NAKLADATELSTVÍ, 224 stran, jazyk - čeština, 1997

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
109 Kč (159 Kč)
  / ks  
koupit
 

Otřesné, šokující,kruté,zrůdné, nelidské, takovými slovy bývá právem označován holocaust,genocida, prováděná nacistickým Německem na evropských Židech. Po mnohá desetiletí platila tato historická teze pouze jednosměrně. Teprve v poslední době se - i u nás - začíná diskutovat o jevech, které provázely masový odsun německých civilistů z těch území, kde to stanovily dohody vítězných válečných mocností. Zatímco jen velmi opatrně poodhrnujeme roušku této smutné epizody v českých zemích, americký novinář John Sack přináší deprimující svědectví o genocidě, páchané polskými Židy, většinou navrátilci z koncentračních táborů na civilním německém obyvatelstvu Polska a těch území, které po válce Polsku připadla. Sackovo svědectví je děsivé, ale podložené dlouholetým studiem historických pramenů z obou stran železné opony, autentickými záznamy očitých svědků, ať už byli na straně vězněných a trýzněných - nebo věznitelů a trýznitelů. Tato kniha nepochybně zalomcuje mnohými našimi představami, ideály a předsudky. Autora však nelze ani při „nejlepší“ vůli podezírat ze zaujatosti: je totiž sám Židem. A právě jeho židovství a snaha dostát jeho mravním postulátům, byly důvodem k napsání této knihy.


 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Oko za oko - Neznámá historie židovské msty na Němcích v roce 1945 do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Oko za oko - Neznámá historie židovské msty na Němcích v roce 1945.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Oko za oko - Neznámá historie židovské msty na Němcích v roce 1945 (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Oko za oko - Neznámá historie židovské msty na Němcích v roce 1945 bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Oko za oko - Neznámá historie židovské msty na Němcích v roce 1945 doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / Oko za oko - Neznámá historie židovské msty na Němcích v roce 1945