Okolí Prahy - Historická sídla Středočeského kraje

Kód: 7485033

Úplný název:

Okolí Prahy - Historická sídla Středočeského kraje (Košťál Vratislav, Košťálová Renata): Historická sídla stredoceského kraje 6

Autor a popis:

Košťál Vratislav, Košťálová Renata, Barrister & Principal, 228 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
144 Kč (199 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 23.10.2017 dopoledne. 
 

Známá i pozapomenutá historická sídla v kraji mapují manželé Košťáloví již patnáct let.
V nové knize představují 51 zámků, hradů a tvrzí.

U každého sídla autoři popisují zajímavosti z okolí, které by si výletník neměl nechat ujít.
Objekty jsou kromě aktuálních fotografií doplněny pověstmi a zajimavostmi, jež se váží k danému místu.

Držíte v rukou poslední, šestý díl ediční řady „Historická sídla Středočeského kraje – Okolí Prahy“, který se věnuje „vnitřnímu“ kruhu středních Čech a zároveň prstenci bezprostředního okolí Prahy. Svazek zahrnuje vlastní nejbližší zázemí hlavního města – okresů Praha-východ a Praha-západ. Tedy území, které sice patří ke Středočeskému kraji, ale je více než jiné regiony středních Čech spojeno pupeční šňůrou s naší Matkou měst. Ač právě okolí Prahy trpí výstavbou bezduchých skladištních hal podél dálnic i železnic, průmyslových a obchodních zón metropole, má i tento region co nabídnout. Nejcennější je jeho mnohotvárnost a krajinná pestrost. Hluboké hvozdy panovnických loveckých revírů v čele s brandýskými a černokosteleckými lesy, rekreační oblasti podél toků Berounky, Sázavy a Vltavy, s krásnými stepními společenstvy i řadou přírodních unikátů, v Lázních Toušeň navíc s možností okusit teplou léčivou slatinu – to vše jsou silné magnety, které naplňují představu dokonalého odpočinku. K návštěvě láká také šňůra přehrad technicky skvěle zvládnuté vltavské kaskády. Historickými perlami regionu jsou však hlavně lokality pojící se k samotnému úsvitu české státnosti v čele s Levým Hradcem a Starou Boleslaví, zlatorudný jílovský revír, plnící po dlouhá staletí královskou pokladnu, obdobím nacismu temně poznamenané Panenské Břežany nebo unikátní přírodní oáza vytvořená člověkem – průhonický zámecký park.

Cílem svazku není podat vyčerpávající informace o všech popisovaných místech, ale nalákat návštěvníky do opomíjených regionů v bezprostředním okolí Prahy, za kterými se vyplatí cestovat a poznat je. Nabídne vzájemně propojené informace jak o samotných sídlech i pověstech, které je opřádají, tak o slavných osobnostech, jež se k nim váží, o přírodních a technických krásách, pro něž stojí za to právě okolí Prahy navštívit. Na knize spolupracovali i současní vlastníci zdejších hradů, zámků a tvrzí. Poskytli cenné fotografie, ale i vlastní texty, přes které lze nahlédnout i za oponu náročné údržby zmiňovaných památek.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Okolí Prahy - Historická sídla Středočeského kraje do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Okolí Prahy - Historická sídla Středočeského kraje.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Okolí Prahy - Historická sídla Středočeského kraje (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Okolí Prahy - Historická sídla Středočeského kraje bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Okolí Prahy - Historická sídla Středočeského kraje doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Literatura faktu / Okolí Prahy - Historická sídla Středočeského kraje