Okultní kořeny nacismu - Tajné árijské kulty a jejich vliv na nacistickou ideologii

Kód: 7281278

Úplný název:

Okultní kořeny nacismu - Tajné árijské kulty a jejich vliv na nacistickou ideologii (Goodrick-Clarke Nicholas): Tajné árijské kulty a jejich vliv na nacistickou ideologii

Autor a popis:

Goodrick-Clarke Nicholas, Eminent, 396 stran, jazyk - čeština, 2008

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
217 Kč (279 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2017 dopoledne. 
 

Kniha britského historika Nicholase Goodricka-Clarka se věnuje okultním naukám a pseudoučením, kterými se inspirovali nacističtí vůdcové včetně Adolfa Hitlera a Heinricha Himmlera. Přibližuje životní osudy rakouského romantického spisovatele, excentrického vizionáře a zakladatele armanského řádu Guida von Lista, bývalého cisterciáckého mnicha Jörga Lanze von Liebenfels, zakladatele ariosofie a vydavatele časopisu Ostara, mezi jehož čtenáře patřil za svého vídeňského pobytu i Hitler. Ukazuje také vliv dalších okultistů na vznik a vzestup nacistického hnutí, jakými byli například Karl Maria Wiligut zvaný „Himmlerův Rasputin“ nebo Rudolf von Sebottendorf, zakladatel Společnosti Thule a německý agent v Istanbulu. Podrobně popisuje historii řádového hradu SS Wewelsburg, Germánského řádu a vznik pangermánského hnutí. Ačkoli se tato kniha zabývá především okultní historií nacismu, je nesmírně aktuální, protože si všímá reakcí tzv. obyčejných lidí na společensko-ekonomické změny a jejich hledání nějakého jednoduchého návodu k jejich pochopení. A ten i dnes, stejně jako na přelomu 19. a 20. století, nacházejí také v nacionalismu. Autor svoje zasvěcené dílo uzavírá myšlenkami, že v dnešní době sílícího vlivu náboženského fundamentalismu různých směrů může porozumění okultním kořenům nacismu přispět k tomu, že se tento svět stane bezpečnějším.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Okultní kořeny nacismu - Tajné árijské kulty a jejich vliv na nacistickou ideologii do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Okultní kořeny nacismu - Tajné árijské kulty a jejich vliv na nacistickou ideologii.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Okultní kořeny nacismu - Tajné árijské kulty a jejich vliv na nacistickou ideologii (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Okultní kořeny nacismu - Tajné árijské kulty a jejich vliv na nacistickou ideologii bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Okultní kořeny nacismu - Tajné árijské kulty a jejich vliv na nacistickou ideologii doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Literatura faktu / Okultní kořeny nacismu - Tajné árijské kulty a jejich vliv na nacistickou ideologii