Onkologie v klinické praxi - Standardní přístupy v diagnostice a léčbě vybraných zhoubných

Kód: 2043944

Úplný název:

Onkologie v klinické praxi - Standardní přístupy v diagnostice a léčbě vybraných zhoubných (Novotný Jan, Vítek Pavel): Standardní prístupy v diagnostice a lécbe vybraných zhoubných nádoru

Autor a popis:

Novotný Jan, Vítek Pavel a kolektiv,, Mladá Fronta, 592 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
712 Kč (890 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.10.2017 dopoledne. 
 

Monografie si klade za cíl informovat odbornou veřejnost o nejnovějších standardních přístupech v léčbě vybraných zhoubných nádorů, a umožnit tak rychlou orientaci při rozhodování o dalším postupu protinádorové terapie. V textu jsou tudíž zohledněny mj. informace publikované na mezinárodních sjezdech a konferencích v posledních letech.
Úvodní, preklinická část knihy je věnována mj. tkáňové homeostáze a jejím poruchám v tumorogenezi, poruchám intracelulární signalizace, poruchám v nádorovém mikroprostředí a možnostem jeho ovlivnění a metodice klinických studií. Ve druhé, stěžejní části publikace se čtenář setká s rešeršním zpracováním diagnostiky a léčby základních diagnóz, které syntetizuje poznatky klinické a radiační onkologie, a umožňuje tak lékaři provést po přečtení krátkého textu kvalifikované rozhodnutí u konkrétního nemocného. Orientace v knize je usnadněna logickým řazením jednotlivých diagnóz ve shodě s aktuální verzí Mezinárodní klasifikace nemocí. Ve třetí části knihy jsou zpracována doporučení k provádění podpůrné léčby klinicky nejvýznamnějších stavů doprovázejících onkologická onemocnění (bolest, nevolnost a zvracení, poruchy kostního metabolismu, anémie, febrilní neutropenie, kardiotoxicita, nefrotoxicita a urotoxicita či kožní toxicita). Opomenuta není ani výživa onkologicky nemocných. Poslední část se pak věnuje alteracím metabolismu antineoplastik.
Klíčovým faktorem pro výběr chemoterapeutických schémat byl průkaz jejich vysoké aktivity v randomizované studii. V případě existence více režimů se shodnou protinádorovou aktivitou byl do textu začleněn režim méně toxický. Pokud je radioterapie integrální součástí léčebného postupu, je součástí příslušné kapitoly také přesná definice cílového objemu a specifikace ozařovacích podmínek.
Při výběru onemocnění se autoři soustředili především na nádory s vyšší incidencí. Diagnostika a léčba vzácnějších nádorových onemocnění v této knize zpracována není, neboť jejich léčba by měla být soustředěna do specializovaných center. Také nejsou diskutovány hematologické malignity, protože péče o tyto pacienty by měla být svěřena do rukou hematologů s odpovídajícími znalostmi, zkušenostmi a zázemím.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Onkologie v klinické praxi - Standardní přístupy v diagnostice a léčbě vybraných zhoubných do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Onkologie v klinické praxi - Standardní přístupy v diagnostice a léčbě vybraných zhoubných.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Onkologie v klinické praxi - Standardní přístupy v diagnostice a léčbě vybraných zhoubných (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Onkologie v klinické praxi - Standardní přístupy v diagnostice a léčbě vybraných zhoubných bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Onkologie v klinické praxi - Standardní přístupy v diagnostice a léčbě vybraných zhoubných doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Zdraví

 
Knihkupectví / Zdraví / Onkologie v klinické praxi - Standardní přístupy v diagnostice a léčbě vybraných zhoubných