Operace Dunaj

Kód: 8749357

Úplný název:

Operace Dunaj (Benčík Antonín): aneb Internacionální vražda Pražského jara

Autor a popis:

Benčík Antonín, Krutina Jiří - Vacek, 400 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
286 Kč (390 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.10.2017 dopoledne. 
 

Autor, bývalý pracovník Vojenského historického ústavu v Praze, popisuje podrobně, jak se rodil zákrok proti Pražskému jaru v roce 1968 (jehož 45. výročí si právě letos připomínáme) a hlavně, jak se uskutečnil. Odhaluje chování jeho hlavních představitelů zejména po jejich únosu do Moskvy a v Moskvě, statečnost jedněch a zradu druhých, kde bychom ji nejméně čekali.
Znovu jsme svědky obdobné proměny hrdinů, jako byl francouzský maršál Petain za 1. světové války na kolaboranta za války druhé. Něco takového se událo i v Moskvě. Jiní zůstali věrní, i když jim hrozila ztráta života. Autor si nevymýšlí, ale předkládá nepopiratelná fakta. Čtenář se tak dozví, jak vše opravdu bylo.
Vojenský přepad pěti „bratrských“ států Československa v roce 1968 byla z vojenského hlediska největší vojenská operace od konce druhé světové války. Československo v atmosféře studené války bylo strategickým místem v Evropě, což hrálo svou roli v těchto událostech, podobně jako již několikrát v našich národních dějinách. Slovy Karla Čapka, vždy jsme byli u každé mely, která se v Evropě seběhla. Kniha věrně zachycuje celou operaci a připomíná i naše oběti, lidi, kteří při střetu s okupanty položili své životy. K danému tématu se jedná o ojedinělou knihu a doplňuje informační mezeru právě této části našich novodobých dějin. Kniha je také připomínkou, že svoboda není samozřejmostí a je nutné si ji vážit.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Operace Dunaj do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Operace Dunaj.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Operace Dunaj (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Operace Dunaj bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Operace Dunaj doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura