Operace letadlových lodí ve II. světové válce

Kód: 7463002

Úplný název:

Operace letadlových lodí ve II. světové válce (Brown David K.):

Autor a popis:

Brown David K., Plejáda, 216 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
136 Kč (199 Kč)
  / ks  
koupit
 

Od počátku války v roce 1939 do jejího konce v roce 1945 se letectvo Královského námořnictva přeměnilo ze zanedbatelné v mohutnou strategickou zbraň. Letadla startující z britských letadlových lodí bojovala po celém světě. David Brown ve své knize podrobně popisuje jeho boje u Domácího loďstva, ve Středomoří, v Atlantském, Indickém i Tichém oceánu. Stranou nezůstávají ani operace sil, vytvořených pro zvláštní jednorázové operace.
Dále jsou analyzovány operace loďstva v Pacifiku mezi lety 1941 a 1945, kdy se odehrávala největší námořní bitva všech dob. Námořnictva jak USA, tak císařského Japonska sledovala operace Britů v raných stadiích války a vzala si z nich ponaučení. Ameriští letci a námořníci se v průběhu bojů rychle učili, až se koncem března 1945 5. flotila námořnictva Spojených států spolu s námořní pěchotou staly nejvýkonnějším a nejefektivnějším válečným nástrojem, použitým v době před svržením atomových bomb na Hirošimu a Nagasaki.
Předkládaná publikace představuje vrchol snažení jednoho z nejvýznamnějších historiků námořního letectva. Kniha je doplněna četnými ilustracemi a tabulkami, uvádějícími letadla a jednotky na jednotlivých letadlových lodích v průběhu té které válečné operace. Spolu s živým a poutavým vyprávěním tvoří jednu z nejpozoruhodnějších knih o 1. svazku, popisujících operace letadlových lodí Velké Británie, USA a Japonska v průběhu 2. světové války.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Operace letadlových lodí ve II. světové válce do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Operace letadlových lodí ve II. světové válce.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Operace letadlových lodí ve II. světové válce (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Operace letadlových lodí ve II. světové válce bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Operace letadlových lodí ve II. světové válce doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie válek

 
Knihkupectví / Military / Historie válek / Operace letadlových lodí ve II. světové válce