Operace Redwing - Svědectví účastníka neúspěšné bojové akce Navy SEAL

Kód: 8778815

Úplný název:

Operace Redwing - Svědectví účastníka neúspěšné bojové akce Navy SEAL (Luttrell Marcus):

Autor a popis:

Luttrell Marcus, Omnibooks, 308 stran, jazyk - CZ, 2014

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
220 Kč (320 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.9.2017 dopoledne. 
 

Začátkem června 2005 vysadil v noci vrtulník čtyři příslušníky amerických Navy SEAL k akci do hornaté oblasti pákistánsko-afghánských hranic. Jejich úkolem bylo zajmout nebo zabít známého vůdce al-Káidy. Věděli, že se nachází v tálibánském táboře střeženém malou, ale dobře vyzbrojenou skupinou bojovníků. Za necelých čtyřiadvacet hodin byl z těch čtyř Navy SEAL naživu pouze jeden. Je to příběh velitele střeleckého týmu Marcuse Luttrella, který jako jediný operaci Redwing přežil. Byla to urputná bitva v horách, která nakonec znamenala největší ztrátu lidských životů v historii Navy SEAL. Je to ale také příběh jeho týmových kolegů, kteří usilovně bojovali po jeho boku, dokud nezůstal jako jediný - výbuch RPG ho odhodil na místo, kde ho nemohli jeho pronásledovatelé najít. Během následujících čtyř dnů vážně zraněný Luttrell odrazil útok šesti bojovníků al-Káidy, kteří byli vysláni za ním, aby ho zlikvidovali. Po jedenáctikilometrové cestě horami zajal Luttrella paštunský kmen, který riskoval své životy, aby ho ochránil před dotírajícími bojovníky Tálibánu. Luttrell podrobně popisuje brutální výcvik Navy SEAL a se svými druhy zjišťuje, co to obnáší, stát se příslušníkem elitních speciálních jednotek. Zavádí nás do divoké bitvy vedené v pustých afghánských horách, kde obkličovaný americký tým překotně unikal před nepřítelem v dešti střel a úlomků skal. Tato kniha o odvaze, obětování, cti a vlastenectví je působivým příběhem moderní války. Za hrdinství v boji vyznamenal prezident Bush Marcuse Luttrella Námořním křížem. Druhé vydání je doplněno o osmistránkovou obrazovou přílohu. Na motivy této knihy byl v USA natočen film Lone Survivor s Markem Wahlbergem v hlavní roli. Do českých kin byl uveden 9. ledna 2014 pod názvem Na život a na smrt.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Operace Redwing - Svědectví účastníka neúspěšné bojové akce Navy SEAL do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Operace Redwing - Svědectví účastníka neúspěšné bojové akce Navy SEAL .
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Operace Redwing - Svědectví účastníka neúspěšné bojové akce Navy SEAL (hodnotilo 1 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Operace Redwing - Svědectví účastníka neúspěšné bojové akce Navy SEAL bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Operace Redwing - Svědectví účastníka neúspěšné bojové akce Navy SEAL doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Military

 
Knihkupectví / Military / Operace Redwing - Svědectví účastníka neúspěšné bojové akce Navy SEAL