Orchestrion v hlavě (česká písnička mezi poezií a divadlem)

Kód: 7429033

Úplný název:

Orchestrion v hlavě (česká písnička mezi poezií a divadlem) (Rut Přemysl): Ceská písnicka mezi poezií a divadlem

Autor a popis:

Rut Přemysl, Vyšehrad, 392 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
159 Kč (199 Kč)
  / ks  
koupit
 

Z bohatě rozvětveného rodokmenu české písničky se autor antologie Přemysl Rut, sám hudebník, spisovatel, divadelník a profesor na pražské DAMU, soustředil na tradici písní, které vznikaly v prostředí literárním a divadelním (včetně literárních kabaretů a divadel malých forem) od národního obrození až do osmdesátých let minulého století. Ač nesledovaly především komerční cíle a nepachtily se za okamžitou popularitou, přece se mnohým z nich podařilo překročit místo i dobu svého vzniku a stát se významnou, občas dokonce určující součástí české kultury. Unikátní publikace nabízí tři stovky písní, jejichž slovesné i hudební hodnoty by mohly dodnes lákat nejen k četbě, ale též k interpretaci. Vychází s notovým záznamem nápěvů a s harmonickými značkami.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Orchestrion v hlavě (česká písnička mezi poezií a divadlem) do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Orchestrion v hlavě (česká písnička mezi poezií a divadlem).
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Orchestrion v hlavě (česká písnička mezi poezií a divadlem) (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Orchestrion v hlavě (česká písnička mezi poezií a divadlem) bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Orchestrion v hlavě (česká písnička mezi poezií a divadlem) doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Literatura faktu / Orchestrion v hlavě (česká písnička mezi poezií a divadlem)