Ordenshistoriographie in Mitteleuropa – Gestaltung und Wandlung des institutionalen und pe

Kód: 0186348

Úplný název:

Ordenshistoriographie in Mitteleuropa – Gestaltung und Wandlung des institutionalen und pe (Bachhofer Heidemarie, Bobková-Valentová Kateřina, Černušák Tomáš): Monastica Historia, Band II.

Autor a popis:

Bachhofer Heidemarie, Historický ústav AV ČR, v.v.i., 382 stran, jazyk - nemčina, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
164 Kč (225 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.10.2017 dopoledne. 
 

Sborník je již druhou publikací v řadě Monastica Historia a zaměřuje se na řádovou historiografii, i když jednotlivé stati mnohdy mají zajímavé tematické přesahy. Předkládá výsledky výzkumů rakouských, českých a polských badatelů, kteří se dlouhodobě zabývají řeholním prostředí středoevropského prostoru. Čtyři tematické okruhy se dotýkají různých aspektů řádové historiografie od její identifikační a komemorační funkce až po její přínos po kulturní historii a specifické rysy jednotlivých řádů. Časově se sborník zaměřuje především na baroko, které představuje pro historiografii dobu velkého rozkvětu. Příspěvky se týkající se širokého spektra církevních řádů umožňují srovnání situace v různých zemích, hledání rozdílů, ale i shodných vývojových linií. Zastoupeny jsou studie materiálové, analytické, esejisticky orientované, popisné i ty, které aplikují moderní metodologické podněty.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Ordenshistoriographie in Mitteleuropa – Gestaltung und Wandlung des institutionalen und pe do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Ordenshistoriographie in Mitteleuropa – Gestaltung und Wandlung des institutionalen und pe.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Ordenshistoriographie in Mitteleuropa – Gestaltung und Wandlung des institutionalen und pe (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Ordenshistoriographie in Mitteleuropa – Gestaltung und Wandlung des institutionalen und pe bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Ordenshistoriographie in Mitteleuropa – Gestaltung und Wandlung des institutionalen und pe doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / Ordenshistoriographie in Mitteleuropa – Gestaltung und Wandlung des institutionalen und pe