Organizovaný zločin

Kód: 7502068

Úplný název:

Organizovaný zločin (Jelínek Jiří):

Autor a popis:

Jelínek Jiří, Leges, 152 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
189 Kč (250 Kč)
  / ks  
koupit
 

Sborník obsahuje příspěvky ze sekce trestního práva mezinárodní vědecké konference Olomoucké právnické dny, který pořádá každoročně Právnická fakulta Univerzity Palackého v Olomouci. Tématem jednání sekce trestního práva v květnu 2014 byl fenomén organizované kriminality.

Není pochyb, že organizovaná kriminalita představuje z aktuálního i dlouhodobého hlediska značné riziko pro společnost i pro zajištění práv a svobod občanů. Jde o hrozbu, která s různou mírou intenzity a sofistikovanosti zasahuje do každodenního života občanské společnosti.

Prvním příspěvkem je pojednání o zakladateli moderní americké sociologie a kriminologie Edwinu H. Sutherlandovi, který nejen poprvé použil termínu kriminalita bílých límečků, ale také rozpracoval teorii a výzkum kriminality bílých límečků. Jedná se o autora několika stěžejních kriminologických prací, od jehož úmrtí uplyne v roce 2015 šedesát pět let. Následují pojednání o teoretickém vymezení organizovaného zločinu, o mezinárodních a evropských souvislostech organizované kriminality a o jednotlivých institutech sloužících k omezení organizovaného zločinu a současně i o jejich legislativních limitech jak v České republice, tak ve Slovenské republice . Práce ukazuje i na širší kriminologické a sociologické souvislosti organizovaného zločinu, například v popsaných kauzách černého trhu s lihovinami nebo v úsilí o proniknutí organizovaného zločinu do veřejné správy.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Organizovaný zločin do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Organizovaný zločin.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Organizovaný zločin (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Organizovaný zločin bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Organizovaný zločin doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Pravo

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Pravo / Organizovaný zločin