Orlové ve válce

Kód: 7429735

Úplný název:

Orlové ve válce (Kane Ben): 1. díl trilogie

Autor a popis:

Kane Ben, Vyšehrad, 368 stran, jazyk - čeština, 2017

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
278 Kč (348 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.1.2018 dopoledne. 
 

Bitva v Teutoburském lese, která se odehrála v roce 9 n. l. mezi spojenými germánskými kmeny a třemi římskými legiemi, vedenými guvernérem Germánie Quinctiliem Varem, byla pro Římany zdrcující a z této porážky se nikdy úplně nevzpamatovali.

Britský spisovatel Ben Kane si pro svůj román Orlové v bouři vybral právě tuto událost a dokázal ji strhujícím způsobem oživit. Stojí zde proti sobě dva hlavní hrdinové, skutečná historická postava, římský voják vysokého postavení, náčelník germánského kmene Cherusků Arminius a centurion Tullus, postava fiktivní. Právě do Tulla dokázal autor vtělit vlastnosti houževnatého římského vojáka, jednoho z těch, kteří pomohli Římu dobýt tehdejší svět a dlouho ho udržet. Charismatický Arminius, jenž v dětství přišel do Říma jako rukojmí a byl tam vychován, nikdy nezapomněl na svůj původ a vytrvale sledoval záměr zbavit svoji zemi nájezdníků, kteří ji porobili.

Autor využil všech dostupných informací, procestoval místa, kde se bitva odehrála, i ta, jež dodnes svědčí o římské přítomnosti, a osobně si vyzkoušel, jaké to je, urazit pěšky ve zbroji římského vojáka velké vzdálenosti. Všechny tyto poznatky prostupují jeho románem a dodávají mu nezapomenutelnou atmosféru, spád i hloubku a svědčí o tom, že Ben Kane není jen nadšenec s hlubokým zájmem o historii, ale i znamenitý spisovatel.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Orlové ve válce do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Orlové ve válce.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Orlové ve válce (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Orlové ve válce bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Orlové ve válce doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé