Orlové ve válce

Kód: 7429735

Úplný název:

Orlové ve válce (Kane Ben): 1. díl trilogie

Autor a popis:

Kane Ben, Vyšehrad, 368 stran, jazyk - čeština, 2017

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
278 Kč (348 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 28.11.2017 dopoledne. 
 

Bitva v Teutoburském lese, která se odehrála v roce 9 n. l. mezi spojenými germánskými kmeny a tremi rímskými legiemi, vedenými guvernérem Germánie Quinctiliem Varem, byla pro Rímany zdrcující a z této porážky se nikdy úplne nevzpamatovali.

Britský spisovatel Ben Kane si pro svuj román Orlové v bouri vybral práve tuto událost a dokázal ji strhujícím zpusobem oživit. Stojí zde proti sobe dva hlavní hrdinové, skutecná historická postava, rímský voják vysokého postavení, nácelník germánského kmene Cherusku Arminius a centurion Tullus, postava fiktivní. Práve do Tulla dokázal autor vtelit vlastnosti houževnatého rímského vojáka, jednoho z tech, kterí pomohli Rímu dobýt tehdejší svet a dlouho ho udržet. Charismatický Arminius, jenž v detství prišel do Ríma jako rukojmí a byl tam vychován, nikdy nezapomnel na svuj puvod a vytrvale sledoval zámer zbavit svoji zemi nájezdníku, kterí ji porobili.

Autor využil všech dostupných informací, procestoval místa, kde se bitva odehrála, i ta, jež dodnes svedcí o rímské prítomnosti, a osobne si vyzkoušel, jaké to je, urazit pešky ve zbroji rímského vojáka velké vzdálenosti. Všechny tyto poznatky prostupují jeho románem a dodávají mu nezapomenutelnou atmosféru, spád i hloubku a svedcí o tom, že Ben Kane není jen nadšenec s hlubokým zájmem o historii, ale i znamenitý spisovatel.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Orlové ve válce do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Orlové ve válce.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Orlové ve válce (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Orlové ve válce bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Orlové ve válce doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé