Ostny a oprátky

Kód: 7577475

Úplný název:

Ostny a oprátky (Padevět Jiří):

Autor a popis:

Padevět Jiří, Host, 136 stran, jazyk - čeština, 2018

Dostupnost:

Připravujeme
 
Lze objednat po naskladnění zboží, pro sledování použijte funkci Hlídací pes.
Předpokládané datum naskladnění 6.5.2018
 
 
 
 
 
176 Kč (249 Kč)
  / ks  
koupit
 

Kdo byl chlapec, kterému mladý Ludwig Wittgenstein namaloval krémem na boty pod nos knírek? Proč si pomocník pražského kata Robert Týfa vzal do práce rezervní košili? Co dělal Edvard Beneš ve chvíli, kdy si Klement Gottwald všiml, že má každou ponožku jinou, a jakou roli se učila Jiřina Švorcová, když jí došel lak na vlasy?

Velké a malé dějiny. Protínají se, nebo míjejí? Vědí o sobě, nebo mají každé svůj vlastní rytmus? Spisovatel a nakladatel Jiří Padevět v úsporně načrtnutých situacích a mikropříbězích ukazuje, že ani ve chvílích, kdy se tvoří dějiny, nepřestávají být jejich aktéři, strůjci nebo oběti obyčejnými lidmi, kteří se potýkají se svými slabostmi, životními stereotypy a představami o budoucnosti. Tragická monumentalita dějin procházející dírou na ponožce. Krém na boty, který rozhodne o osudech národu.

Dvojnásobný držitel ceny Magnesia Litera vytvořil mozaiku na první pohled absurdních situací odehrávajících se ve zlomových okamžicích dějin dvacátého století. Přesvědčivěji než všechna fakta ukázal, že historie není to, co se popisuje v učebnicích, nýbrž to, co možná právě teď prožíváme, aniž si to uvědomujeme.

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Ostny a oprátky do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Ostny a oprátky.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Ostny a oprátky (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Ostny a oprátky bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Ostny a oprátky doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Česká literatura