Ostře sledované vlaky

Kód: 5944286

Úplný název:

Ostře sledované vlaky (kol.):

Autor a popis:

Hrabal Bohumil, Hádek Kryštof, SUPRAPHON, 0 stran, jazyk - 19, 2016

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
215 Kč (299 Kč)
  / ks  
koupit
 

Bohumil Hrabal patří k vrcholným zjevům české literatury druhé poloviny 20. století, jeho dílo je překládáno do všech světových jazyků. Pro edici audiokniha se jeví tedy jako autor nejvhodnější. Kniha Ostře sledované vlaky vyšla poprvé v roce 1965 a v následujícím roce byla geniálně zfilmována Jiřím Menzlem. Film získal Oskara a jako jediný český snímek se umístil v anketě 100 nejlepších filmů světa.
Hrabalův básnivě obrazný jazyk má moc uchvátit čtenáře i posluchače, takže strhující děj knihy sledujeme téměř bezdechu.
Příběh je monologem mládence, nadšeného eléva Miloše Hrmy, který sleduje a komentuje katastrofy konce války na malém českém nádraží a současně prožívá milostné trápení svými panickými skrupulemi. Vnitřní problémy Milošovy se prolínají s realitou války v tragikomické směsici. On sám i další lidsky uchopené figurky jeho spolupracovníků - přednosty stanice, konduktérky Mášenky, telegrafistky Zdeničky a výpravčího Hubičky, řeší umanutě směšné každodenní problémy a vzápětí jsou jakoby mimochodem schopni nevšedních hrdinských činů.
Interpret Kryštof Hádek zosobňuje čistotu mládí, je však také již zkušeným hercem, neboť od svých šesti let pracuje v rozhlase a dabingových studiích. Má tedy šanci stát se modelem hlavního hrdiny tohoto románu a utkat se s mýtem dosavadního filmového vzoru.
Čte Kryštof Hádek
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Ostře sledované vlaky do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Ostře sledované vlaky.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Ostře sledované vlaky (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Ostře sledované vlaky bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Ostře sledované vlaky doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Audioknihy

 
Knihkupectví / Audioknihy / Ostře sledované vlaky