Ostrovy génia - Bohatá mysl autistických, získaných a náhlých savantů

Kód: 7387560

Úplný název:

Ostrovy génia - Bohatá mysl autistických, získaných a náhlých savantů (Treffert Donald):

Autor a popis:

Treffert Donald, Triton, 392 stran, jazyk - čeština, 2012

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
209 Kč (299 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 22.11.2017 dopoledne. 
 

Co je to savantský syndrom?
Jedná se o velmi vzácný stav, objevující se u osob postižených jednou či více vývojovými poruchami, včetně poruchy autistického spektra. Tito jedinci zároveň disponují některými oblastmi nadání, ve kterých mají téměř nadlidské, brilantní schopnosti - autor je nazývá „ostrovy génia“ - a které nápadně kontrastují s jejich celkovým omezením. Může to být nadání kreslířské, počtářské, hudební či počítání kalendáře.
Autor Darold Treffert v této fascinující publikaci mimo jiné rovněž zkoumá fenomén genetické paměti (případy, kdy osoby nějakým způsobem „znají“ věci, které se nikdy neučily) a „náhlého génia“ neboli „získaný savantismus“, kdy se u neurotypické osoby po zranění hlavy nebo mrtvici nečekaným, ohromujícím způsobem rozvinou schopnosti podobné savantským.
Doktor Treffert přesvědčivě ukazuje, že tyto fenomény dokazují existenci zásobárny nevyužitého potenciálu - včetně schopnosti stát se savantem - v nás všech. Zabývá se rovněž tím, jak lze savantské schopnosti pěstovat a jak mohou pomoci osobě, která je má, zvláště pokud se jedná o osobu na autistickém spektru.
Barevná příloha obsahuje reprodukce mimořádných uměleckých děl některých savantů, o nichž je v knize zmínka.

Kniha Ostrovy génia je určena všem těm, kdo se někdy zabývali úvahami o tom, jak pracuje mysl savanta, a také klinickým lékařům, rodičům, učitelům, terapeutům a dalším osobám, které pečují o osoby se savantským syndromem a jimž není lhostejný jejich osud.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Ostrovy génia - Bohatá mysl autistických, získaných a náhlých savantů do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Ostrovy génia - Bohatá mysl autistických, získaných a náhlých savantů.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Ostrovy génia - Bohatá mysl autistických, získaných a náhlých savantů (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Ostrovy génia - Bohatá mysl autistických, získaných a náhlých savantů bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Ostrovy génia - Bohatá mysl autistických, získaných a náhlých savantů doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Odborná literatura

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Ostrovy génia - Bohatá mysl autistických, získaných a náhlých savantů