Otázky do kavárny

Kód: 8768820

Úplný název:

Otázky do kavárny (Bakalář Petr): Revoluce v konverzaci a sebepoznání

Autor a popis:

Bakalář Petr, Milan Hodek, 112 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
73 Kč (100 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 24.10.2017 dopoledne. 
 

Otázky uvedené v této knížce mohou být nadějným úvodem k inteligentní a dušezpytné konverzaci, eventuelně v případě absence vhodného protějšku k sebeanalýze.

Velká část z nich je jednořádkových, v jiných případech se jedná o tzv. psycholity (vytěžení psychologických témat z literatury či filmu), které vyžadují o něco delší úvod.
Publikace navazuje na dvě obdobné, totiž na Knihu otázek (Portál, 2001) a Kurz sebepoznání (Triton, 2009), přesto se však v něčem liší. Do výběru jsem zařadil převážně – ovšem ne výhradně – takové otázky a úlohy, které mají potenciál čtenáře navést na řekněme pozitivní asociační řetězce. Takže například namísto otázky „S kým jste se dali dohromady z nouze, ale už jste si na něj zvykli?“, čtenář narazí spíše na „Co byste udělali s tisícikorunou, kterou byste našli na večerní procházce?“, a to přesto, že ta první má k žitému životu blíže a je o stupeň zajímavější.
Tento přístup plyne z autorem nově adoptované životní filosofie, že totiž k dobrému pocitu se člověk nedostane tím, že bude bojovat proti nepříjemnostem a zlu, které jsou tak jako tak většinou v převaze, případně tak, že „půjde po chybách“, jako spíše tím, že se soustředí na pozitivní obrazy. Jednou z největších radostí autora je, když může druhé intelektuálně obohatit, a tím částečně kompenzovat to, co se jim nedostalo v rodině, na školách, v životě a vůbec.
Věří, že se mu to touto knížkou alespoň u několika čtenářů podaří.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Otázky do kavárny do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Otázky do kavárny.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Otázky do kavárny (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Otázky do kavárny bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Otázky do kavárny doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Zdraví

 
Knihkupectví / Zdraví / Otázky do kavárny