Otevřené srdce - Dalajlama - učení o soucítění v denní životě

Kód: 7205963

Úplný název:

Otevřené srdce - Dalajlama - učení o soucítění v denní životě (Vreeland Nicholas):

Autor a popis:

Vreeland Nicholas, Pragma, 180 stran, jazyk - čeština, 2003

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
134 Kč (168 Kč)
  / ks  
koupit
 

Při své návštěvě New Yorku v roce 1999 promlouvala Jeho Svatost dalajlama na každodenních seancích o soucitu a o tom, že cesta k soucitu vede přes meditace. Soucit - solidarita s utrpením druhých a touha osvobodit je od tohoto utrpení - je zakotven ve všech duchovních tradicích. Jak se však člověk může stát opravdu soucitným? Jaké mechanismy promění sobecké srdce v srdce velkorysé? Přesně o tom pojednává kniha Otevřené srdce - o cestě meditací, od nejjednodušších až po ty nejnáročnější, tak, aby každý člověk, nehledě na to, jakou víru vyznává, byl schopen změnit svou mysl a otevřít své srdce. Kniha začíná prostým přemítáním o výhodách ctnostného života a poté se zaměřuje na praktiky, díky nimž člověk potlačuje destruktivní emoce a impulzivní reakce. Jde o praktiky, které můžeme provádět v kteroukoli denní dobu a které pomalu transformují naši nekoncentrovanou či rozdychtěnou mysl v mysl disciplinovanou a otevřenou. Postupně se zvídavý čtenář dočítá o náročnějších nebo podpůrných meditačních technikách. S jejich pomocí je v silách člověka osvojit si nejhlubší a nejelementárnější vhledy buddhistického praktikování a učinit z nich součást lidského vědění a prožívání světa. Otevřené srdce je srozumitelným úvodem do buddhistické cesty osvícení a jeho autorem je ten nejpovolanější z povolaných, velký učitel, Jeho Svatost dalajlama.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Otevřené srdce - Dalajlama - učení o soucítění v denní životě do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Otevřené srdce - Dalajlama - učení o soucítění v denní životě.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Otevřené srdce - Dalajlama - učení o soucítění v denní životě (hodnotilo 1 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Otevřené srdce - Dalajlama - učení o soucítění v denní životě bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Otevřené srdce - Dalajlama - učení o soucítění v denní životě doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Ezoterika

 
Knihkupectví / Duše a tělo / Ezoterika / Otevřené srdce - Dalajlama - učení o soucítění v denní životě