Audio CD: Pábitelé - CDmp3 (Čtou Josef Somr a Magdalena Sidonová)

Kód: 1531084

Úplný název:

Audio CD: Pábitelé - CDmp3 (Čtou Josef Somr a Magdalena Sidonová) (Hrabal Bohumil):

Autor a popis:

Hrabal Bohumil, Vyšehrad, 0 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
165 Kč (229 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 22.9.2017 dopoledne. 
 

Bohumil Hrabal (28.3.1914 - 3.2.1997) - génius české krátké prózy, který by se letos dožil 100 let. Enfant terrible - zbožňovaný i nenáviděný, často nepochopený. Připravili jsme četbu čtyř povídek z knížky Pábitelé, která autora vskutku proslavila. To však nebyl ten pravý důvod, proč jsme se rozhodli právě pro ně. Povídky z Pábitelů mají totiž výraznou dějovou linku, dramatické prvky a je v nich humor, nadsázka, nadhled, melancholie, splín i sentiment, romantika i poetika, ale i naturalismus, vše v jednom ranečku. A především jde vždycky o oslavu člověka, svátost života! Na úvod jsme vybrali definici pábitelů slovy Bohumila Hrabala. Jednotlivé povídky jsou odděleny citáty z morytátů čtenářů (z knihy Morytáty a legendy) a závěr tvoří úryvek z povídky Kouzelná flétna (z knihy Listopadový uragán). Předkládáme Vám tak skoro portrétní „hrabalovskou audioknihu“. Bohumil Hrabal (28.3.1914 - 3.2.1997) - génius české krátké prózy, který by se letos dožil 100 let. Enfant terrible - zbožňovaný i nenáviděný, často nepochopený. Připravili jsme četbu čtyř povídek z knížky Pábitelé, která autora vskutku proslavila. To však nebyl ten pravý důvod, proč jsme se rozhodli právě pro ně. Povídky z Pábitelů mají totiž výraznou dějovou linku, dramatické prvky a je v nich humor, nadsázka, nadhled, melancholie, splín i sentiment, romantika i poetika, ale i naturalismus, vše v jednom ranečku. A především jde vždycky o oslavu člověka, svátost života! Na úvod jsme vybrali definici pábitelů slovy Bohumila Hrabala. Jednotlivé povídky jsou odděleny citáty z morytátů čtenářů (z knihy Morytáty a legendy) a závěr tvoří úryvek z povídky Kouzelná flétna (z knihy Listopadový uragán). Předkládáme Vám tak skoro portrétní „hrabalovskou audioknihu“.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Audio CD: Pábitelé - CDmp3 (Čtou Josef Somr a Magdalena Sidonová) do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Audio CD: Pábitelé - CDmp3 (Čtou Josef Somr a Magdalena Sidonová).
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Audio CD: Pábitelé - CDmp3 (Čtou Josef Somr a Magdalena Sidonová) (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Audio CD: Pábitelé - CDmp3 (Čtou Josef Somr a Magdalena Sidonová) bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Audio CD: Pábitelé - CDmp3 (Čtou Josef Somr a Magdalena Sidonová) doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Audioknihy

 
Knihkupectví / Audioknihy / Audio CD: Pábitelé - CDmp3 (Čtou Josef Somr a Magdalena Sidonová)