Pád říše římské

Kód: 7381770

Úplný název:

Pád říše římské (Grant Michael):

Autor a popis:

Grant Michael, BB ART, 208 stran, jazyk - čeština, 2010

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
181 Kč (249 Kč)
  / ks  
koupit
 

Pád říše západořímské byl jedním z nejvýznamnějších přelomů v celé historii lidstva. Ještě sto let před touto událostí vládl Řím mocné říši, střežené mohutnou armádou. To vše za pouhých sto let vzalo za své. Západořímské impérium přestalo existovat a jeho někdejší území okupovala skupina germánských králů.

Za uplynulá staletí historici definovali stovky příčin tohoto zhroucení; jmenovitě se jimi zabýval Edward Gibbon ve svém impozantním díle Historie úpadku a pádu římského císařství. V novém výkladu této dějinné pohromy Michael Grant vyjmenovává třináct druhů selhání, jež ji zapříčinily. Rozpory, klíčící přímo uvnitř starověké společnosti, nakonec postavily Římany proti Římanům, rozpoltily obyvatelstvo a v konečném důsledku je zbavily schopnosti čelit nepřátelské invazi.

Po zhroucení sovětského impéria roku 1991, při rostoucím významu Dálného východu a hrozbě, že tento posun stvrdí světovou nadvládu Ameriky, jsou příčiny, jež vedly ke katastrofálnímu pádu a zničení říše římské, významným poučením i pro dnešní západní svět. Ve svém fascinujícím a úzkostlivě přesném historickém přehledu zkoumá Michael Grant minulé události s tak hlubokou jasnozřivostí, že tím nejen vrhá zcela nové světlo na poutavé děje minulosti, ale osvětluje nám i podstatu mnoha našich současných problémů a vyhlídek do budoucnosti.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Pád říše římské do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Pád říše římské.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Pád říše římské (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Pád říše římské bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Pád říše římské doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Starověk