Padre a Rebe - Vojenští duchovní československé zahraniční armády u Tobruku a Dunkerqu

Kód: 7425260

Úplný název:

Padre a Rebe - Vojenští duchovní československé zahraniční armády u Tobruku a Dunkerqu (Flosman Martin): Vojenští duchovní československé zahraniční armády u Tobruku a Dunkerque

Autor a popis:

Flosman Martin, Epocha, 296 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
206 Kč (289 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 28.3.2018 dopoledne. 
 

Publikace přibližuje neznámé osudy dvou z celkem čtrnácti důstojníků vojenské duchovní služby, kteří sloužili v čs. zahraničních jednotkách za druhé světové války. Je založena na autentických denících, které si vedli František Petružela (přezdívkou Padre) a Hanuš Rezek (Rebe) přímo na frontě. Oba příběhy vypovídají o prosté, důsledné a věrné službě nejbližším nejen v duchovní, ale především v obecně lidské rovině. Text ukazuje každodenní syrovou tvář války, seznamuje čtenáře s problematikou organizace a působení vojenské duchovní služby v naší zahraniční armádě a kromě obou hlavních aktérů představuje řadu dalších osobností odboje. V publikaci, zpracované na základě dosud nevyužitých pramenů, bude vedle příloh, poznámkového aparátu a rejstříku zařazeno také několik desítek unikátních fotografií, které doplní obraz našeho zahraničního odboje o nový významný rozměr.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Padre a Rebe - Vojenští duchovní československé zahraniční armády u Tobruku a Dunkerqu do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Padre a Rebe - Vojenští duchovní československé zahraniční armády u Tobruku a Dunkerqu.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Padre a Rebe - Vojenští duchovní československé zahraniční armády u Tobruku a Dunkerqu (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Padre a Rebe - Vojenští duchovní československé zahraniční armády u Tobruku a Dunkerqu bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Padre a Rebe - Vojenští duchovní československé zahraniční armády u Tobruku a Dunkerqu doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé

 
Knihkupectví / Beletrie pro dospělé / Padre a Rebe - Vojenští duchovní československé zahraniční armády u Tobruku a Dunkerqu