Pálijština - Gramatika posvátného jazyka théravádského buddhismu

Kód: 7491794

Úplný název:

Pálijština - Gramatika posvátného jazyka théravádského buddhismu (Šefčík Ondřej): Gramatika posvátného jazyka théravádského buddhismu

Autor a popis:

Šefčík Ondřej, Host, 158 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
165 Kč (229 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 24.1.2018 dopoledne. 
 

Pálijština je jazyk, ve kterém jsou sepsána zásadní díla tzv. théravádského buddhismu, zejména samotný Pálijský kánon (Tipitaka), ale i další díla náboženská, filosofická a historická. Pálijština je doložena z cejlonských památek, ale je svým původem jazykem středoindickým, a tedy podobná nejen staroindickému sanskrtu, ale blízká i dalším indoevropským jazykům, jako je latina, řečtina či jazyky slovanské. Kniha vedle obecného úvodu o pálijském jazyce a dílech v něm napsaných obsahuje vlastní gramatiku, tedy výklad pálijského hláskosloví, tvarosloví a skladby, s pomocí přehledných tabulek.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Pálijština - Gramatika posvátného jazyka théravádského buddhismu do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Pálijština - Gramatika posvátného jazyka théravádského buddhismu.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Pálijština - Gramatika posvátného jazyka théravádského buddhismu (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Pálijština - Gramatika posvátného jazyka théravádského buddhismu bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Pálijština - Gramatika posvátného jazyka théravádského buddhismu doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Cizí jazyky

 
Knihkupectví / Učebnice / Cizí jazyky / Pálijština - Gramatika posvátného jazyka théravádského buddhismu