Paměti a úvahy

Kód: 7425026

Úplný název:

Paměti a úvahy (Štrougal Lubomír):

Autor a popis:

Štrougal Lubomír, Epocha, 376 stran, jazyk - čeština, 2009

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
206 Kč (299 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.10.2017 dopoledne. 
 

Vzpomínky a úvahy dlouholetého vysokého funkcionáře Komunistické strany Československa a předsedy československé vlády přinášejí osobní svědectví, jakých není v naší současné politické literatuře mnoho. Historik si nad tímto textem opraví či potvrdí svá zkoumání, pamětník připomene vlastní život s jeho světlými i temnými stránkami, mladý zájemce o historii objeví pohled přímého účastníka událostí, které pomalu přikrývá čas.
Jedno je však nejdůležitější - autor se rozhodl veřejně popsat svůj dlouhý politický život, své postoje a stanoviska ve složitých poměrech poválečného Československa a neskrývat se při tom za anonymní stranické a státní dokumenty, za „kolektivní“ hlas doby. Tím se také veřejně hlásí ke své odpovědnosti za vlastní kroky a rozhodnutí.
Paměti politiků nejsou zpravidla vědeckými dokumenty. Osobní sympatie a antipatie, hořkost i hrdost, touha po uznání i obava ze zlomyslných dezinterpretací vždy provázejí podobné knihy. Text Lubomíra Štrougala má však v našich podmínkách ještě jednu zvláštnost - zčásti nahrazuje nepochopitelně chybějící vědecky zpracované monografie předních představitelů Československa po r. 1948. Autor však podobnou ambici neměl. Chtěl, jak z textu vyplývá, přispět k diskuzi o moderních dějinách této země a jejich souvislostech.
Přitom se mu podařilo zaujmout i čtenáře „neodborníka“, protože nabízí přímý pohled na život a události doby, kterou si miliony lidí ještě velmi dobře pamatují.
Kniha vychází v koedici s Pražskou vydavatelskou společností.

Nahlédnout do Paměti a úvahy Nahlédnout do Paměti a úvahy

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Paměti a úvahy do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Paměti a úvahy.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Paměti a úvahy (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Paměti a úvahy bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Paměti a úvahy doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu