Paměti Stalinovy dcery

Kód: 2061163

Úplný název:

Paměti Stalinovy dcery (Allilujeva Světlana):

Autor a popis:

Allilujeva Světlana, NAŠE VOJSKO, 228 stran, jazyk - čeština, 2010

Dostupnost:

Sklad Ládví
 
 
 
 
 
129 Kč (189 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.9.2017 dopoledne. 
 

Paměti Stalinovy dcery jsou vyznáním, skládáním účtů a vzpomínkami současně - jak ona samotná říká „pestrými, neuspořádanými portréty, skicami, životopisy, láskou, přirozenosti, všeobecně významnými událostmi i dílčími reflexemi.“
Název „Stalinova dcera“ vystihuje naprosto osobni charakter knihy, napsané srdcem, ženským citem a temperamentem. Osloveným přítelem je čtenář, který naslouchá zpovědi jejího života.
Světlana si zvolila nevázanou formu - nikoli však proto, aby šokovala svět okázalými, neobyčejnými odhaleními. Takže nejde ani tak o politickou knihu, jako spíše o lidsky dokument ženy, která žila ve Stalinově stínu a která nemohla uniknout politickým machinacím totalitního státu. Tím vystupuji ve Světlaniných vzpomínkách najevo též velké události v Sovětském svazu.
Vynáší zdrcující rozsudek nad „zmetkem“ Berijou, diktátorovým „zloduchem“. V lidsky osobním vztahu zůstává však Stalin jejím milovaným otcem i když ho nechápe a jeho chování musí ustavičně odmítat.
Úděsné je vylíčení Stalinovy smrti, stejně jako okamžiku tehdejší bezradnosti jeho obrovské říše.
Široký prostot zaujímá líčení jejího dětství, rodinného života a vzpomínky na předčasně zesnulou matku. Lidé jí blízcí nebo s nimiž přišla do styku, ale i lidé ze Stalinova úzkého okruhu, jsou výstižně charakterizováni.
Světlana pojednává i o svých dvou manželstvích, jež ztroskotala na politice, rovněž se zmiňuje o vroucí lásce ke svým dvěma dětem, jež musela zanechat v Sovětském svazu. Tragicky byl životni osud jejího nevlastního bratra Jaši, kterého nechal Stalin zahynout v německém zajetí, stejně jako osud vlastního bratra Vasilije, který po počáteční strmé kariéře nedokázal unést morální zátěž a skončil jako notorický alkoholik.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Paměti Stalinovy dcery do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Paměti Stalinovy dcery.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Paměti Stalinovy dcery (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Paměti Stalinovy dcery bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Paměti Stalinovy dcery doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Osobnosti a osudy

 
Knihkupectví / Historie / Osobnosti a osudy / Paměti Stalinovy dcery