Pán protektorátu - K. H. Frank známý a neznámý

Kód: 7425239

Úplný název:

Pán protektorátu - K. H. Frank známý a neznámý (Hruška Emil): K. H. Frank známý a neznámý

Autor a popis:

Hruška Emil, Epocha, 272 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
181 Kč (259 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.11.2017 dopoledne. 
 

Kniha o Karlu Hermannu Frankovi, nacistovi, který se nejprve agilně podílel na rozbití Československa a poté výrazně a někdy i zásadním způsobem ovlivňoval dění v Protektorátu Čechy a Morava, není jen tradičním životopisem. Zkušený autor se soustředil i na ty momenty z Frankova života, které jsou dnes již zapomenuté, neznámé či méně známé. Můžeme se tak dočíst nejen o Frankovi samotném a jeho rodině, ale také o jeho poměru k jiným nacistickým veličinám (Henleinovi, von Neurathovi, Heydrichovi, Daluegovi či Frickovi). Seznámíme se s jeho poradci, s koncipováním protektorátní politiky, s Frankovým podílem na vyhlazení Lidic a Ležáku, či s posledními měsíci jeho života. Text je zpestřen poněkud odlehčenými kapitolami o jeho údajných aférách, okradení či o „tajné sekretářce“. Emil Hruška (*1958, Mladá Boleslav) Vystudoval práva a žurnalistiku. Po léta působil jako novinář a podnikový právník. V rámci výkonu své profese pobýval v řadě zemí včetně Mongolska, Ruska, Srbska či Bulharska. Od roku 2004 se specializuje na problematiku Evropské unie a působí jako poradce některých českých poslanců Evropského parlamentu. Literární činnost a publicistika se často překrývá s jeho profesním zájmem. Je mimo jiné autorem knih Akce Zeppelin (1999), Pohoří divočáku (2002), Vražda profesora Lessinga (2003), Sudetoněmecké kapitoly (2008), Konrad Henlein - Život a smrt (2010), Převedu vás… Na onen svět! (2012), Boj o pohraničí (2013), Peripetie sudetoněmeckého principála (2014), ale také povídkových sbírek My, hoši ze Sudet (2005, německy pod názvem Das Pferd am Fallschirm, 2010) a Muž dvou rakví (2007). Publikoval také velké množství článků a odborných statí v českém a německém tisku.

Nahlédnout do Pán protektorátu - K. H. Frank známý a neznámý Nahlédnout do Pán protektorátu - K. H. Frank známý a neznámý

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Pán protektorátu - K. H. Frank známý a neznámý do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Pán protektorátu - K. H. Frank známý a neznámý.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Pán protektorátu - K. H. Frank známý a neznámý (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Pán protektorátu - K. H. Frank známý a neznámý bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Pán protektorátu - K. H. Frank známý a neznámý doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé

 
Knihkupectví / Beletrie pro dospělé / Pán protektorátu - K. H. Frank známý a neznámý