Panovníci Ruska

Kód: 2530469

Úplný název:

Panovníci Ruska (Tereščuk Andrej):

Autor a popis:

Tereščuk Andrej, Fragment, 80 stran, jazyk - CZ, 2007

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
172 Kč (225 Kč)
  / ks  
koupit
 

Za dvanáct století své historie prošlo Rusko nesnadnou cestou. Období rozmachu a grandiózních úspěchů byla nejednou vystřídána těžkými časy světové zkázy a bezprecedentních nepokojů. Mezi lidmi, kteří vládli zemi, byli géniové i zločinci, úspěšní, i když mnohdy omezení správci, ale i stratégové obdaření skutečným talentem. Jejich status se během století mnohokrát měnil: od kyjevských knížat, která rozhodně nebyla všemocnými strůjci osudů vlasti, po všeruské

imperátory, kteří se v 17. století stali ztělesněním myšlenky absolutistické monarchie. Ve 20. století, jež vstoupilo do ruských dějin jako epocha kataklyzmat a osudových změn, zaujaly na scéně politického života vůdčí pozice postavy, které sice oficiálně nedisponovaly pravomocemi neomezených vládců, ve skutečnosti však byly obdařeny díky svému způsobu vládnutí nejdůležitějším - reálnou mocí.
Upřímně věříme, že čtenáři pro sebe v knize objeví nové dimenze složitých lidských osudů osob, jimž bylo v různých historických epochách souzeno stanout na nejvyšším místě v hierarchii ruského státu.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Panovníci Ruska do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Panovníci Ruska.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Panovníci Ruska (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Panovníci Ruska bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Panovníci Ruska doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Dějiny pro děti