Papežové moderního věku (Vatikán od Pia IX. po Františka a jeho vztah k českým zemím)

Kód: 7475060

Úplný název:

Papežové moderního věku (Vatikán od Pia IX. po Františka a jeho vztah k českým zemím) (Šebek Jaroslav):

Autor a popis:

Šebek Jaroslav, Čas, 240 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
209 Kč (299 Kč)
  / ks  
koupit
 

Publikace známého historika Jaroslava Šebka představuje působení a odkaz pontifiků, kteří vstoupili do dění ve dvacátém století a na počátku třetího tisíciletí. Do výběru jsou zahrnuti i dva papežové, kteří svůj úřad sice zastávali ještě v předminulém století (Pius IX. a Lev XIII.), avšak důsledky jejich politiky se promítaly i do věku následujícího. Dvacáté století a současnost jsou zajímavé z hlediska postupné proměny papežů coby monarchů do jejich podoby pastýřské. Navíc nám poslední léta nabídla ojedinělý historický úkaz, kdy se v hektickém tempu odehrávají viditelné změny přímo před našima očima. Před rokem začala psát novou kapitolu moderního papežství dobrovolná rezignace Benedikta XVI. Jeho odstoupení dalo do pohybu bez nadsázky revoluční vývoj, když u kormidla Petrovy lodičky stanul jako jeho nástupce František, papež v mnoha ohledech nevšední. Přestože od jeho volby uplynul jen rok a půl, je už nade vši pochybnost zřejmé, že jeho pontifikát ovlivní i jeho nástupce. X. svazek Edice Český ČAS představuje moderní papeže především ve vztahu k dění v evropské katolické církvi. Podstatnou součástí jsou však i kapitoly, zabývající se vztahem Vatikánu a jednotlivých pontifiků k českým zemím. Originální pohled v tomto směru přinášejí zejména materiály z Tajného vatikánského archivu a Historického archivu Státního sekretariátu, které doposud nebyly v české reflexi vztahů s papežstvím příliš zohledněny. Kniha tak přináší nejen obecné, přehledně setříděné informace, ale také nové poznatky a překvapivé souvislosti, díky čemuž poskytne poučení a podněty k zamyšlení jak odborné, tak i široké veřejnosti.

Nahlédnout do Papežové moderního věku (Vatikán od Pia IX. po Františka a jeho vztah k českým zemím) Nahlédnout do Papežové moderního věku (Vatikán od Pia IX. po Františka a jeho vztah k českým zemím)

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Papežové moderního věku (Vatikán od Pia IX. po Františka a jeho vztah k českým zemím) do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Papežové moderního věku (Vatikán od Pia IX. po Františka a jeho vztah k českým zemím).
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Papežové moderního věku (Vatikán od Pia IX. po Františka a jeho vztah k českým zemím) (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Papežové moderního věku (Vatikán od Pia IX. po Františka a jeho vztah k českým zemím) bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Papežové moderního věku (Vatikán od Pia IX. po Františka a jeho vztah k českým zemím) doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé

 
Knihkupectví / Beletrie pro dospělé / Papežové moderního věku (Vatikán od Pia IX. po Františka a jeho vztah k českým zemím)