Papežové moderního věku (Vatikán od Pia IX. po Františka a jeho vztah k českým zemím)

Kód: 7475083

Úplný název:

Papežové moderního věku (Vatikán od Pia IX. po Františka a jeho vztah k českým zemím) (Šebek Jaroslav): Vatikán od Pia IX. po Františka a jeho vztah k ceským zemím

Autor a popis:

Šebek Jaroslav, Čas, 240 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
204 Kč (299 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 20.10.2017 dopoledne. 
 

Druhé, doplněné vydání úspěšné publikace známého historika Jaroslava Šebka, které vychází při příležitosti druhého výročí zvolení Františka papežem, představuje působení a odkaz pontifiků, kteří vstoupili do dění ve dvacátém století a na počátku třetího tisíciletí. Do výběru jsou zahrnuti i dva papežové, kteří svůj úřad sice zastávali ještě v předminulém století (Pius IX. a Lev XIII.), avšak důsledky jejich politiky se promítaly i do věku následujícího. Dvacáté století a současnost jsou zajímavé z hlediska postupné proměny papežů coby monarchů do jejich podoby pastýřské. Navíc nám poslední léta nabídla ojedinělý historický úkaz, kdy se v hektickém tempu odehrávají viditelné změny přímo před našima očima. Před dvěma lety začala psát novou kapitolu moderního papežství dobrovolná rezignace Benedikta XVI. Jeho odstoupení dalo do pohybu bez nadsázky revoluční vývoj, když u kormidla Petrovy lodičky stanul jako jeho nástupce František, papež v mnoha ohledech nevšední. Přestože od jeho volby uplynula poměrně krátká doba, je už nade vši pochybnost zřejmé, že jeho pontifikát ovlivní i jeho nástupce. A právě Františkovu působení je v druhém vydání věnována zevrubná pozornost. X. svazek Edice Český ČAS tak představuje moderní papeže především ve vztahu k dění v evropské katolické církvi. Podstatnou součástí jsou však i kapitoly, zabývající se vztahem Vatikánu a jednotlivých pontifiků k českým zemím. Originální pohled v tomto směru přinášejí zejména materiály z Tajného vatikánského archivu a Historického archivu Státního sekretariátu, které doposud nebyly v české reflexi vztahů s papežstvím příliš zohledněny. Kniha tak přináší nejen obecné, přehledně setříděné informace, ale také nové, aktualizované poznatky a překvapivé souvislosti, díky čemuž poskytne poučení a podněty k zamyšlení jak odborné, tak i široké veřejnosti.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Papežové moderního věku (Vatikán od Pia IX. po Františka a jeho vztah k českým zemím) do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Papežové moderního věku (Vatikán od Pia IX. po Františka a jeho vztah k českým zemím).
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Papežové moderního věku (Vatikán od Pia IX. po Františka a jeho vztah k českým zemím) (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Papežové moderního věku (Vatikán od Pia IX. po Františka a jeho vztah k českým zemím) bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Papežové moderního věku (Vatikán od Pia IX. po Františka a jeho vztah k českým zemím) doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé

 
Knihkupectví / Beletrie pro dospělé / Papežové moderního věku (Vatikán od Pia IX. po Františka a jeho vztah k českým zemím)