Paradoxy demokracie

Kód: 7530100

Úplný název:

Paradoxy demokracie (Janata Michal):

Autor a popis:

Janata Michal, Malvern, 174 stran, jazyk - čeština, 2017

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
181 Kč (238 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.4.2018 dopoledne. 
 

Abychom mohli poskytovat politice prostor pouze v té míře, která nám umožní se zabývat důležitějšími věcmi, musíme se v ní angažovat. Pokud ji necháme jen na těch, kteří nás chtějí o toto právo připravit, budeme se muset politikou zabývat proti své vůli, a proto se nebudeme moci zabývat důležitějšími věcmi, než je právě ona. Tato kniha se nejen zabývá aporiemi demokracie, ale rovněž vyvrací obecně sdílenou představu o ekvivalenci této politické formy vládnutí a svobody.
Tématem knihy je svoboda, ačkoli se v ní daleko více hovoří o demokracii. Svoboda je více než demokracie a proto nelze obě bez dalšího synonymizovat. V různých souvislostech je v této knize několikrát zdůrazněno, že svoboda se neváže jenom k demokracii a že za různých historických období existovala svoboda i v politických režimech, jež poměřujeme ahistoricky našimi současnými měřítky a o nichž se mylně domníváme, že je se svobodou nemůžeme spojovat. K demokracii bytostně patří permanentní nebezpečí, že se obrátí ve svůj opak, jak to vidíme názorně v řadě konkrétních historických případů, které jsou dostatečně známy.
Autor se zabývá vztahem demokracie a republikánství a vztahem demokracie a liberalismu, srovnáním demokracie antické (řecké) a novodobé, vztahem svobody a práva, svobodou a rovností, společensko-smluvními teoriemi a řadou dalších aspektů.

Předmluva: Miroslav Novák.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Paradoxy demokracie do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Paradoxy demokracie.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Paradoxy demokracie (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Paradoxy demokracie bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Paradoxy demokracie doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura