Pařížský polibek

Kód: 7359499

Úplný název:

Pařížský polibek (Ritchieová Maggie):

Autor a popis:

Ritchieová Maggie, Metafora, 296 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
256 Kč (349 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.10.2017 dopoledne. 
 

Bohémská Paříž konce 19. století… Jessie, toužící stát se sochařkou, dostala příležitost učit se od samotného Augusta Rodina! Otevřel se jí tím nový, podivný i vzrušující svět, a především neuvěřitelná příležitost, v té době naprosto nevídaná.
Záhy poznala novou přítelkyni Camille Claudellovou, která s ní studuje v mistrově ateliéru. Spolu se vášnivě vrhly do zkoumání pařížského polosvěta. Průvodci jim byli nekonvenční umělci jako Toulouse-Lautrec, malířka a modelka Suzanne Valadon, lesbická malířka Rosa Bonheurová či Camillin bratr, básník a dramatik Paul Claudel.

Jessie se stává svědkem vzestupu a pádu skvělé Camille. Ta se během let etablovala jako vynikající sochařka, jejíž dílo se objevilo i na pařížském Salonu. Rozhodně se nevyhřívala na slunci odraženém od Rodina, propadla však zoufalé lásce ke svému učiteli. Jessie sama byla rozpolcena mezi povinností ke svému anglickému snoubenci a pokušením, které představoval svůdný umělecký kolega.

Vztah Camille a Augusta trval mnoho let, jenže sochař odmítal kvůli milence opustit svou životní partnerku. Do hry vstupily žárlivost, zrada a paranoia. Ztýraná duše a dávné tajemství přivedli Camille až do ústavu choromyslných, kde nakonec prožila třicet let života.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Pařížský polibek do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Pařížský polibek.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Pařížský polibek (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Pařížský polibek bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Pařížský polibek doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Romány pro ženy