Parlament České republiky

Kód: 7201697

Úplný název:

Parlament České republiky (kol.):

Autor a popis:

Kol., LINDE, 480 stran, jazyk - čeština, 2008

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
628 Kč (748 Kč)
  / ks  
koupit
 

Kniha je dílem autorů působících řadu let v Poslanecké sněmovně a Senátu. Bohaté praktické zkušenosti autorů se výrazně odrazily na jejím obsahu. Kniha je ucelenou kodifikací českého parlamentarismu, mezioborovým popisem toho, jakými předpisy se Parlament řídí a jak ve skutečnosti funguje.
Kniha popisuje právní postavení poslanců a senátorů, jejich zájmy a postupy. Dále je vysvětlen celý legislativní proces, složení a jednání parlamentních orgánů. Publikace rovněž popisuje vzájemné vztahy mezi komorami Parlamentu, interakce mezi Parlamentem a vládou, prezidentem republiky i Ústavním soudem.
Kniha jistě velmi dobře poslouží studentům i odborníkům z oboru práva, politologie, sociologie a dalších příbuzných oborů, stejně tak i osobám a institucím, které se podílejí na zákonodárné činnosti. Bude sloužit také k přípravě učitelů základních i středních škol – popisuje Parlament nejen teoreticky, ale i prakticky.
Publikace je jediná svého druhu na našem trhu. Obsahuje řadu tabulek a grafů, které dokládají činnost Parlamentu České republiky od jeho vzniku až do současnosti.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Parlament České republiky do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Parlament České republiky.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Parlament České republiky (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Parlament České republiky bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Parlament České republiky doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Humanitní vědy