Patos v českém umění, poezii a umělecko-estetickém myšlení čtyřicátých let 20. století

Kód: 2571115

Úplný název:

Patos v českém umění, poezii a umělecko-estetickém myšlení čtyřicátých let 20. století (Vojvodík Josef):

Autor a popis:

Vojvodík Josef, Argo, 374 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
368 Kč (498 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.9.2017 dopoledne. 
 

Kniha sleduje dosud zcela nezpracované a nezhodnocené téma „patosu“ a „patetičnosti“ v českém umění a umělecko-estetickém myšlení tzv. protektorátních let. V popředí stojí uvažování historika umění a teoretika umělecké skupiny „Sedm v říjnu“ (1939–1941) Pavla Kropáčka (1915– 1943) a historičky a teoretičky umění Růženy Vackové (1901–1982), jejíž rozsáhlou monografi i Výtvarný projev v dramatickém umění (1948), kterou se podařilo vydat krátce před autorčiným zatčením a mnohaletých vězněním, možno považovat mj. za svým způsobem mimořádný příspěvek k teorii performativity.
Uvažování o patosu je zde zároveň rekonstrukcí vztahu mezi estetickým a umělecko-historickým uvažováním o umění, rekonstrukcí afektivně-emocionální zkušenosti s uměním a (est)etickým postojem ve válečných letech, téměř v duchu aischylovského pathei mathos – učit se utrpením.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Patos v českém umění, poezii a umělecko-estetickém myšlení čtyřicátých let 20. století do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Patos v českém umění, poezii a umělecko-estetickém myšlení čtyřicátých let 20. století.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Patos v českém umění, poezii a umělecko-estetickém myšlení čtyřicátých let 20. století (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Patos v českém umění, poezii a umělecko-estetickém myšlení čtyřicátých let 20. století bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Patos v českém umění, poezii a umělecko-estetickém myšlení čtyřicátých let 20. století doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Patos v českém umění, poezii a umělecko-estetickém myšlení čtyřicátých let 20. století