Pečeti hradiských premonstrátů v pozdním středověku a raném novověku

Kód: 7465196

Úplný název:

Pečeti hradiských premonstrátů v pozdním středověku a raném novověku (Bolom-Kotari Martina):

Autor a popis:

Bolom-Kotari Martina, Pavel Mervart, 352 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
278 Kč (379 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 23.10.2017 dopoledne. 
 

Kniha vznikla jako výsledek autorčiny dlouholeté badatelské činnosti. Jde o dílo neobyčejně precizní, novátorské a zajímavé. Autorka vytvořila řadu nových způsobů členění či třídění pramenů. Stála před otázkami, na něž současná sfragistika prakticky nenabízí odpovědi. Prolínání středověké a novověké sfragistiky v jednom příspěvku je unikátní.
Pečeť, jak správně uvádí, není ve svém užití osamocena, ale stojí ruku v ruce s diplomatikou, paleografií, heraldikou a v neposlední řadě s dějinami umění. To vše dokázala vhodně skloubit a zakomponovat do své práce. Neomezuje se přitom na stručnou popisnost, doplněnou případně jednoduchou kvantifikací, ale přistupuje k rozboru podstatně hlouběji.
Nejprve věnuje pozornost terminologii, poté již jednotlivým obvyklým znakům. Tento základní rozbor dále prohlubuje v kapitole o heraldice na pečetích, a o jejich ikonografii. Kapitola věnovaná písemnostem, k nimž byly pečeti připojovány, je zároveň sondou do klášterní či řádové diplomatiky.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Pečeti hradiských premonstrátů v pozdním středověku a raném novověku do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Pečeti hradiských premonstrátů v pozdním středověku a raném novověku.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Pečeti hradiských premonstrátů v pozdním středověku a raném novověku (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Pečeti hradiských premonstrátů v pozdním středověku a raném novověku bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Pečeti hradiských premonstrátů v pozdním středověku a raném novověku doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / Pečeti hradiských premonstrátů v pozdním středověku a raném novověku