Pekelní andělé - Dramatické příběhy letců 303. bombardovací skupiny USAF ve válce nad Evro

Kód: 8778890

Úplný název:

Pekelní andělé - Dramatické příběhy letců 303. bombardovací skupiny USAF ve válce nad Evro (Stout Jay A.):

Autor a popis:

Stout Jay A., Omnibooks, 358 stran, jazyk - čeština, 2018

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
228 Kč (320 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 22.3.2018 dopoledne. 
 

Spojené státy nebyly v době vypuknutí druhé světové války v žádném případě připraveny na vstup do ní. Ačkoliv Německu v prosinci 1941 vyhlásily válku, zemi chyběli vycvičení vojáci, technika a zkušenosti, které byly k boji potřeba. I když byla invazní vojska nakonec připravena, úspěšný útok na nacisty okupovanou Evropu se nemohl uskutečnit, dokud Spojenci neochromili německou průmyslovou a vojenskou sílu.
Protože žádnou invazi nelze provést bez nadvlády ve vzduchu, prvním cílem byla luftwaffe, nejmocnější a v bojích ostřílené letectvo na světě. K tomu účelu se americké letectvo připojilo k již bojujícímu britskému Královskému letectvu v strategickém tažení, které nakonec dostalo luftwaffe na kolena. Jasně nejúspěšnější jednotkou v tomto tažení byla legendární 303. bombardovací skupina USAF – Pekelní andělé.
Toto je příběh bombardovací skupiny vyprávěný muži, kteří z ní udělali to, čím byla. Pojmenovávali se stejně, jako jejich bombardéry B-17 a stali se jednou z nejvýznačnějších a nejdůležitějších leteckých bojových jednotek v historii. Dramatické a hrozné letecké bitvy, které sváděli proti Německu, změnily průběh války. Autor skvěle kombinuje historické vyprávění a historii jednotky s individuálními příběhy letců.
Autor popisuje kromě osobních, často tragických, příběhů také postupně se vyvíjející taktiku letecké války jak na straně Spojenců, tak i Němců. Čtenář se tak dozví i o organizaci německého protiletadlového dělostřelectva a o tom, jak brutálně se někdy německé civilní obyvatelstvo chovalo k sestřeleným americkým letcům. Výsledkem je tak velmi podrobné a úplné vylíčení spojeneckého leteckého tažení proti nacistickému Německu.

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Pekelní andělé - Dramatické příběhy letců 303. bombardovací skupiny USAF ve válce nad Evro do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Pekelní andělé - Dramatické příběhy letců 303. bombardovací skupiny USAF ve válce nad Evro.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Pekelní andělé - Dramatické příběhy letců 303. bombardovací skupiny USAF ve válce nad Evro (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Pekelní andělé - Dramatické příběhy letců 303. bombardovací skupiny USAF ve válce nad Evro bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Pekelní andělé - Dramatické příběhy letců 303. bombardovací skupiny USAF ve válce nad Evro doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Military

 
Knihkupectví / Military / Pekelní andělé - Dramatické příběhy letců 303. bombardovací skupiny USAF ve válce nad Evro