Peklo - Ďáblova říše - 2DVD

Kód: 6460536

Úplný název:

Peklo - Ďáblova říše - 2DVD (kol.):

Autor a popis:

Codi Art and Production Agency, 0 stran, jazyk - čeština, 2012

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
155 Kč (199 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.10.2017 dopoledne. 
 

Historie pekla je poutavé vyprávění o věčné fascinaci lidí peklem a satanem.
V úvodu uslyšíte pozoruhodné vyprávění muže, jenž prožil klinickou smrt a na prahu smrti zažíval nesnesitelné pocity. Po této zkušenosti nabyl přesvědčení, že se na čas ocitl v pekle, ve světě věčného utrpení.
Kořeny našich moderních představ pekla lze zaznamenat již v předbiblických obrazech posmrtného života. Film sleduje tisíciletou historii satana od jeho prvních zpodobení vytvořených přibližně 6 000 let před Kristem až po moderní obrazy ďábla v dnešní popkultuře. V dokumentu uvidíte záběry z kostela Word of Life v Texasu, kde se s vlivem ďábla a pekla potýkají dodnes. Autoři dokumentu hledají rovněž určitou paralelu mezi aférou s čarodějnicemi ze Salemu a satanskou mánií v 80. letech 20. století, kdy byly obviněny stovky učitelů v Británii a USA ze zneužívání dětí při satanských rituálech. Opomenuta nemohla zůstat významná literární díla, jako Dantovo Peklo a Miltonův Ztracený ráj, jež formování našich představ pekla významně ovlivnila. Své slovo dostali i představitelé Satanské církve, kteří se pokoušejí vyvrátit některé mýty o satanské filozofii.
A jak posmrtný život pojímají jednotlivá náboženství jako křesťanství, islám, judaismus a buddhismus? V čem se jejich pojetí pekla liší? I na tyto otázky přinášejí autoři dokumentu odpovědi. Nicméně otázky, zda peklo existuje a kdo půjde do pekla a kdo do nebe, pro nás asi navždy zůstanou nezodpovězené.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Peklo - Ďáblova říše - 2DVD do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Peklo - Ďáblova říše - 2DVD.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Peklo - Ďáblova říše - 2DVD (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Peklo - Ďáblova říše - 2DVD bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Peklo - Ďáblova říše - 2DVD doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Filmy

 
Knihkupectví / Filmy / Peklo - Ďáblova říše - 2DVD