PEPI - Josef Bican

Kód: 8775442

Úplný název:

PEPI - Josef Bican (Pavlis Zdeněk):

Autor a popis:

Pavlis Zdeněk, Malý princ, 272 stran, jazyk - CZ, 2014

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
206 Kč (299 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.9.2017 dopoledne. 
 

Po století, které uběhlo od narození Josefa Bicana, se vám dostává do rukou nové vyprávění o největším playerovi, jakého kdy český fotbal měl.

Josef Bican se narodil 25. září 1913, jeho život byl tedy ovlivněn nepřímo 1. světovou válkou a zrůdnost 2. světové války pocítil na vlastní kůži. Prošel jí nezlomený, ačkoli hořkým a krutým okamžikům se nevyhnul. Fotbal ho od dětství učil bojovat a nevzdávat se. Snad tím ctil i památku svého otce, který byl také vášnivým fotbalistou.

Bican bojoval i v době, kdy se ho tvrdý komunistický režim snažil zašlapat do země, kdy ho nejenom obrazně, ale skutečně uvrtal do mazlavé hlíny jako kopáče. Všechno přežil, zůstal nezlomený, rovný a stále plný naděje.

Bican byl fotbalistou, který nikdy nedosáhl reprezentačních úspěchů. Nikdy nezvedl žádnou klubovou trofej nad hlavu a nebyl nominován na nejlepšího fotbalistu země. A přesto se stal legendou… Jeho jméno je spojeno především se Slavií, ale působil a hrál také ve Vítkovicích, Liberci či Kladně, kde působil také jako trenér.

Vyprávění z pera Zdeňka Pavlise je poutavé, kvalitně napsané a rozhodně stojí za to, protože se nejedná pouze o knihu o fotbalu, ale je to příběh člověka, jednoho konkrétního lidského osudu v zrcadle doby.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit PEPI - Josef Bican do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s PEPI - Josef Bican.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení PEPI - Josef Bican (hodnotilo 1 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na PEPI - Josef Bican bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S PEPI - Josef Bican doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Sport

 
Knihkupectví / Volný čas / Sport / PEPI - Josef Bican